Lider przegrał u siebie, choć grał w przewadze - wyniki niedzielnych spotkań 5. kolejki II ligi gr. wschodniej

Kolejarz Stróże nie zdołał obronić fotelu lidera II ligi grupy wschodniej. W niedzielę doznał niespodziewanej porażki przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko. Skorzystał z tego łowicki Pelikan, który dzięki zwycięstwu nad OKS 1945 Olsztyn po raz kolejny w bieżących rozgrywkach przewodzi stawce zespołów II ligi.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Dobre widowisko i ogromne emocje w Łowiczu

Świadkami dobrego meczu byli kibice zgromadzeni na stadionie w Łowiczu. Pelikan podejmował olsztyński OKS. Gospodarze wygrali 2:1, ale trzy punkty zapewnili sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Bohaterem Łowicza w niedzielę został Dawid Neścior, który na placu gry pojawił się w 57. minucie.

Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwo odniósł beniaminek z Niecieczy. LKS pokonał przed własną publicznością Resovię 1:0. Trzy punkty zapewnił gospodarzom Waldemar Dzierżanowski zdobywając gola „do szatni”. Dzięki temu zwycięstwu LKS awansował na 5. miejsce w tabeli i zachował ścisły kontakt z ligową czołówką Resovia plasuje się na 8. miejscu w tabeli i ma na koncie trzy punkty mniej od Niecieczy.

Niespodziewana porażka lidera

Pierwsze punkty w tym sezonie stracił dotychczasowy lider rozgrywek Kolejarz Stróże. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza przegrali w meczu derbowym z Okocimskim KS Brzesko 1:2. Były to również pierwsze bramki stracone przed drużynę z Małopolski w sezonie 2009/2010. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 11. minucie wyszli oni na prowadzenie po trafieniu Bartłomieja Sochy. Taki wynik utrzymywał się do 59. minuty spotkania. Wówczas do wyrównania doprowadził Sławomir Jagła. Sześć minut później goście byli już na prowadzeniu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Piotrowicz. Gospodarze mieli dużą szansę na wyrównanie od 72. minuty. Wówczas Tomasz Ogar ujrzał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę. Kolejarz nie był w stanie wykorzystać gry w przewadze, a w dodatku w 90. minucie z boiska został wyrzucony drugi gracz Okocimskiego Piotr Darmochwał. Jednak wynik nie uległ już zmianie.

Po 5. kolejce na czele tabeli z 13 punktami na koncie znajduje się łowicki Pelikan. Jednak tyle samo punktów uzbierały do tej pory drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Startu Otwock. Te drużyny nie przegrały w lidze jeszcze żadnego spotkania. Po piętach depcze im Kolejarz Stróże, który ma na koncie 12 punktów.

Tabelę z jednym oczkiem na koncie zamykają drużyny Stali Rzeszów oraz GKS Jastrzębie. Punkt więcej ma Concordia Piotrków Trybunalski. W strefie spadkowej znajduje się również Hetman Zamość, który do tej pory zdobył trzy punkty.

Pelikan Łowicz - OKS 1945 Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0 - Bryk 51'
1:1 - Łukasik 78'
2:1 - Neścior 90+1'

LKS Nieciecza - Resovia 1:0 (1:0)
1:0 - Dzierżanowski 45'

Kolejarz Stróże - Okocimski KS Brzesko 1:2 (1:0)
1:0 - Socha 11'
1:1 - Jagła 59'
1:2 - Piotrowicz 65' (k.)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!