Euro 2020 i koniec. Reprezentant kraju nie pomoże już kadrze

Admir Mehmedi nie zagra już w barwach Szwajcarii. Piłkarz zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną po Euro 2020.

PS
Admir Mehmedi Getty Images / Paul Gilham / Admir Mehmedi
76 występów w barwach Szwajcarii i 10 bramek. Więcej nie będzie. Admir Mehmedi zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę po bardzo udanym Euro 2020, w którym to Szwajcarzy dotarli do ćwierćfinału, sensacyjnie eliminując Francję.

- Ta decyzja została podjęta po jej dokładnym rozważeniu. Zawsze chciałem mieć możliwość samodzielnego zdecydowania o tym. A ostatnio miałem też do czynienia z kontuzjami - wyjaśnił, cytowany przez radiolac.ch.

- Doszedłem do wniosku, że teraz jest właściwy czas, aby zakończyć karierę w reprezentacji narodowej. Euro to wspaniały punkt końcowy. Jestem wdzięczny i dumny, że mogłem grać przez tyle lat - dodał.

Na decyzję Mehmediego wpłynęły też kwestie osobiste. W czwartek po raz trzeci został ojcem i zamierza poświęcić więcej czasu rodzinie.

Szwajcar na co dzień występuje w VfL Wolfsburg, gdzie ma kontrakt obowiązujący jeszcze przez rok.

- Swoją grą, osobowością i wielkim profesjonalizmem w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju i sukcesu naszej drużyny narodowej. Za to zasługuje na wielkie podziękowania i dużo szacunku - skwitował selekcjoner Szwajcarów, Vladimir Petković.

Czytaj także:
Zaskakująca kandydatura. Chcą razem zorganizować mundial
"Jest trofeum do podniesienia". Czesław Michniewicz celuje w Superpuchar Polski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niedawno był ekspertem TVP. Popisał się nieprawdopodobnym wyczynem
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×