Fatalny błąd Grzegorza Krychowiaka

Zenit Sankt Petersburg zdeklasował Lokomotiw Moskwa (3:0) i sięgnął po Superpuchar Rosji. Grzegorz Krychowiak zawinił przy jednej z bramek.

Rafał Szymański
Grzegorz Krychowiak Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Pierwsza bramka padła w 27. minucie rywalizacji. Świetnie zachował się Daler Kuziajew, który wykorzystał stratę Grzegorza Krychowiaka, a następnie uderzył z dystansu. Guilherme nawet nie drgnął.

Zawodnicy Siergieja Siemaka chcieli podwyższyć prowadzenie. Ich starania zaowocowały w 57. minucie. Sardar Azmoun stanął oko w oko z bramkarzem rywali, bez trudu minął Guilherme i umieścił piłkę w siatce.

Aleksandr Jerochin przypieczętował zwycięstwo na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu. Pablo zagrał do golkipera, który popełnił kuriozalny błąd. Jerochin dopadł do piłki, po chwili ustalił wynik na 3:0. Zenit rozprawił się z Lokomotiwem i po raz 5. w historii zdobył Superpuchar Rosji.

Po stronie Lokomotiwu w pełnym wymiarze czasowym zagrał Maciej Rybus. Grzegorz Krychowiak w 71. minucie został zastąpiony przez Dmitrija Żywogladowa. Obaj reprezentanci Polski uczestniczyli w mistrzostwach Europy i wrócili do macierzystego klubu. Rozgrywki ligowe wystartują już 23 lipca.

Zenit Sankt Petersburg - Lokomotiw Moskwa 3:0 (1:0)
1:0 - Daler Kuziajew 27'
2:0 - Sardar Azmoun 57'
3:0 - Aleksandr Jerochin 83'

Erling Haaland zawiedziony transferem kolegi. "To bardzo smutne"