Luciano Spalletti poprowadził SSC Napoli. Wynik był kosmiczny

Piłkarze z Neapolu rozpoczęli sparingowe granie w okresie przygotowań. Drużyna szykuje się do nowego sezonu pod wodzą Luciano Spallettiego i zwyciężyła 12:0 z amatorskim zespołem Auronzo.

Matteo Politano Getty Images / SSC NAPOLI / Na zdjęciu: Matteo Politano
Poprzedni sezon SSC Napoli zakończył się małą katastrofą. Za taką należało uznać wypadnięcie w ostatniej kolejce z najlepszej czwórki ligi włoskiej i tym samym konieczność spędzenia drugiego roku poza Ligą Mistrzów. Zamiast Azzurrich do elitarnych rozgrywek wszedł Juventus, a im pozostała Liga Europy.

Przez ławki trenerskie w Serie A przeszedł latem huragan. Akurat zmiana szkoleniowca w Napoli nie była zaskoczeniem, a brak awansu do Ligi Mistrzów tylko postawił "kropkę nad i" przy pożegnaniu Gennaro Gattuso z zespołem. Nowym opiekunem Azzurrich został Luciano Spalletti, który po rozstaniu z Interem Mediolan pozostawał związany kontraktem z mistrzem Włoch i nie sposobił się do jego przedwczesnego rozwiązania.

W okresie przygotowań Napoli rozegra między innymi sparing z Realem Madryt. Pierwszy mecz kontrolny był tylko wprowadzeniem do poważniejszych sprawdzianów. W konfrontacji z lokalnym, amatorskim zespołem Auronzo zanosiło się na kanonadę, w 2017 roku w meczu tych drużyn padł wynik 17:0. Tym razem stanęło na 12:0.

Pierwszego gola dla Napoli w okresie przygotowań strzelił Eljif Elmas. Później do głosu doszedł Victor Osimhen i przed przerwą oddał cztery uderzenia do bramki przeciwnika. Nigeryjczyk był najskuteczniejszym graczem popołudnia. Wynik pierwszej części na 7:0 zmienił Stanislav Lobotka. Po przerwie sporo młodych podopiecznych Spallettiego, którym udało się dołożyć jeszcze pięć trafień.

Piotr Zieliński dołączy do przebywającego na zgrupowaniu zespołu w poniedziałek. Pomocnik dostał czas na odpoczynek po nieudanym dla reprezentacji Polski turnieju Euro 2020. Zieliński zaprezentował się bezbarwnie, a drużyna odpadła w fazie grupowej z zaledwie punktem zdobytym w trzech meczach.

SSC Napoli - Anaunia 12:0 (7:0)
1:0 - Eljif Elmas 4'
2:0 - Victor Osimhen 8'
3:0 - Kostas Manolas 15'
4:0 - Victor Osimhen 20'
5:0 - Victor Osimhen 25'
6:0 - Victor Osimhen 37'
7:0 - Stanislav Lobotka 45'