El. LM: trafiali znajomi z PKO Ekstraklasy. Popis gracza PSV Eindhoven

Kajrat Ałmaty oraz Malmoe FF zdobyli jednobramkową przewagę przed rewanżem w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pomogli w tym Jose Kante oraz Antonio Colak. Eran Zahavi z PSV Eindhoven strzelił trzy gole, a przy czwartym asystował.

Antonio Colak cieszy się z gola PAP/EPA / Anders Bjuro / Na zdjęciu: Antonio Colak cieszy się z gola
Jose Kante przymierzył do bramki Crvenej Zvezdy Belgrad w 24. minucie. Były napastnik Legii Warszawa wskoczył w gąszcz obrońców z Serbii i wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kajrat Ałmaty wygrał spotkanie 2:1, a decydującego gola zdobył Macky Bagnack przy bardzo biernej postawie przeciwników.

Podobny przebieg miało starcie Malmoe FF z HJK Helsinki i zakończyło się takim samym wynikiem 2:1 dla zespołu ze Szwecji. W trzecim meczu eliminacji Ligi Mistrzów z rzędu do bramki strzelił Antonio Colak. Były napastnik Lechii Gdańsk otworzył rezultat w 45. minucie. Malmoe FF, podobnie jak wspomniany Kajrat, zapewnił sobie zaliczkę w ostatniej fazie meczu.

Gol Bartosza Kapustki strzelony Florze Tallin nie był najwcześniej zdobytym w środowych meczach eliminacji Ligi Mistrzów. Pomocnika Legii Warszawa wyprzedził Eran Zahavi, który w 2. minucie dał prowadzenie 1:0 PSV Eindhoven w pojedynku z Galatasarayem Stambuł. Zahavi nie zaspokoił swojego apetytu i przed przerwą skompletował dublet. Później była asysta przy golu Mario Goetze, a na zakończenie koncertu strzał na miarę hat-tricka. Wynik na 5:1 ustalił Goetze i PSV ma awans praktycznie w kieszeni.