Sparingi. Ambitny pościg Podbeskidzia Bielsko-Biała. Było 0:3 i nie przegrało

Spadkowicz z PKO Ekstraklasy zremisował 4:4 z Garbarnią Kraków, choć w pewnym momencie dużo wskazywało na jego porażkę w sparingu. Radomiak dzień po powrocie do PKO Ekstraklasy pokonał GKS Bełchatów, a do największej kanonady doszło we Wrocławiu.

piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzyło się z drugoligowcem z województwa małopolskiego na własnym stadionie i pierwsza połowa kompletnie mu nie wyszła. Dublet Michała Feliksa oraz trafienie Wojciecha Słomki dało prowadzenie 3:0 Garbarni Kraków. Sygnał do odrabiania strat dał po przerwie Kamil Biliński, który dwukrotnie przymierzył do bramki Doriana Frątczaka. W poprawieniu wyniku na 4:4 pomógł również zakontraktowany w niedzielę Kacper Wełniak, który w poprzednim sezonie reprezentował Wigry Suwałki.

Radomiak podjął GKS Bełchatów kilkanaście godzin po umiarkowanie udanym powrocie do PKO Ekstraklasy. Beniaminek zremisował bezbramkowo na stadionie Lecha Poznań. W sobotę wygrał z Brunatnymi 2:1, a na boisku byli między innymi Artur Bogusz, Meik Karwot oraz Mario Rondon. Do bramki przymierzyli inni piłkarze. Nowy w zespole Maurides, a także walczący o miejsce w podstawowym składzie napastnik Dominik Sokół. Po sparingu Radomiak potwierdził transfer Mauridesa, który podpisał kontrakt na trzy sezony.

Najwięcej goli w sobotnich sparingach drużyn ze szczebla centralnego padło we Wrocławiu. Śląsk II zwyciężył z lokalnym trzecioligowcem Ślęzą. Najskuteczniejszy na boisku był Sebastian Bergier, który oddał po jednym strzale do bramki przed i po przerwie. Rezerwy Śląska były niepokonane w okresie przygotowań, zdobyły 23 bramki, a straciły cztery. To świetny bilans.

Do początku sezonu w Fortuna I lidze i eWinner II lidze pozostał tydzień.

Fortuna I liga:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Garbarnia Kraków 4:4 (0:3)

GKS Tychy - GKS 1962 Jastrzębie 5:2 (2:0, 3:1, 4:1)

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

Odra Opole - Stal Brzeg 0:1 (0:0)

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)

Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda 2:0 (2:0)

Resovia - Wieczysta Kraków 4:4 (1:3)

GKS Katowice - LKS Goczałkowice 3:0 (1:0)

Skra Częstochowa - Górnik II Zabrze 4:0 (1:0)

eWinner II liga:

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 1:2 (1:2)

GKS Bełchatów - Raków II Częstochowa 1:2 (1:1)

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 2:1 (1:1, 2:1)

KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka 1:0 (1:0)

KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew 2:2 (2:2)

Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław 6:3 (4:2)

Motor Lublin - Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (2:1)

Hutnik Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:0)

Lech II Poznań - Polonia Środa Wlkp. 3:1 (1:0)

Wisła Puławy - Polonia Warszawa 0:5 (0:3)

Wisła Puławy - Powiślak Końskowola 3:0 (0:0)

Ruch Chorzów - MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?