Jest porozumienie FC Barcelona z Neymarem. Zakopano topór wojenny

FC Barcelona doszła do porozumienia z Neymarem. Nie chodzi jednak o transfer z Paris Saint-Germain do Dumy Katalonii. Obie strony zakończyły długoletni spór prawny.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Neymar Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Neymar
Choć Neymar w 2017 roku opuścił FC Barcelona, to przez cztery lata nie udało się zamknąć wszystkich spraw dotyczących respektowania kontraktowych zapisów. W sądzie cywilnym oraz sądzie pracy wylądowały trzy sprawy i obie strony długo nie potrafiły dojść do porozumienia.

To jednak koniec sporu. O zakopaniu topora wojennego Barca poinformowała na swojej stronie internetowej. "FC Bracelona i Neymar polubownie kończą postępowanie sądowe. Podpisano umowę kończącą toczące się sprawy" - przekazano w oficjalnym komunikacie.

Neymar cztery lata temu odszedł z FC Barcelona do Paris Saint-Germain. Francuski klub zapłacił za Brazylijczyka rekordowe 222 miliony euro. Do tej pory żaden inny zespół ani zawodnik nie pobił tej kwoty.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kibic skradł show na meczu piłki nożnej

W ostatnich miesiącach Neymar łączony był z powrotem do FC Barcelona. Działacze ze stolicy Katalonii chętnie przeprowadziliby transfer gwiazdora, który w klubie grał przez cztery sezony i był jednym z liderów zespołu.

Transfer jest jednak wykluczony, gdyż Neymar przedłużył kontrakt z PSG do czerwca 2025 roku.

Czytaj także:
Kibice w szoku po nagraniu byłego reprezentanta Polski
Powstaje film o Robercie Lewandowskim. Zobacz premierowe migawki

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×