El. LKE: wpadka na starcie klubu Karola Świderskiego

PAOK Saloniki musi gonić w drugim meczu o awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Drużyna Karola Świderskiego niespodziewanie przegrała 1:2 z irlandzkim Bohemian FC.

Karol Świderski Getty Images / NESImages/DeFodi Images / Na zdjęciu: Karol Świderski
Najważniejszym piłkarzem wieczoru w Dublinie był Alistair Coote. Skrzydłowy strzelił oba gole dla Bohemian FC. W 23. minucie wyprzedził obrońców z Salonik i wpakował piłkę wślizgiem do siatki po dograniu Georgie Kelly'ego. W 52. minucie ten sam zawodnik przebił się ze swoim brawurowym uderzeniem z dystansu przez gąszcz kompanów z klubu i przeciwników.

PAOK Saloniki znalazł się w niekomfortowym położeniu, miał już dwubramkową stratę do gospodarzy. Poprawił sytuację przed rewanżem trafieniem na 1:2 Nelsona Oliveiry. Napastnik przyczaił się między dwoma stoperami Bohemian FC, a że dostał precyzyjne dośrodkowanie od Thomasa Murga, to pozostało dołożyć głowę i pokonać bramkarza.

Zmiennikiem Nelsona Oliveiry był w 82. minucie Karol Świderski. Kadrowicz Paulo Sousy nie dostał dużo czasu i nie doprowadził do remisu. PAOK Saloniki będzie gonić Bohemian FC w rewanżu. W Irlandii rozpoczął sezon, przeważał, ale absolutnie nie można było mówić o jego dominacji na boisku.

W drugim wtorkowym meczu luksemburska CS Fola Esch wygrała 2:1 z Linfield FC, choć jako pierwsza straciła gola i jeszcze na przerwę schodziła ze stratą do przeciwnika z Irlandii Północnej.