Puchar Belgii: Standard za burtą, KAA Gent w finale!

Standard Liege za burtą Pucharu Belgii! W rewanżowym półfinale KAA Gent rozgromił w Gandawie lidera Jupiler League 4:0 i to właśnie Indianie zmierzą się w finale ze zwycięzcą dwumeczu Anderlecht Bruksela - Germinal Beerschot.

Daniel Rosół

Chcąc awansować do finału Standad musiał w Gandawie zwyciężyć, bowiem w Liege padł remis 2:2. Jednak Les Rouches nie zdołali pokonać Bojana Jorgacevicia, a sami stracili aż cztery bramki. Kluczowym momentem meczu była 44. minuta. Właśnie tuż przed przerwą Dominic Foley dał prowadzenie gospodarzom, którzy w drugiej połowie dobili chcący odrobić straty Standard jeszcze trzykrotnie umieszczając piłkę w siatce.

W środę w Antwerpii Germinal Beerschot zmierzy się w rewanżowym spotkaniu z Anderlechtem Bruksela (pierwszy mecz wygrały Fiołki 1:0). Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się w finale z KAA Gent.

KAA Gent - Standard Liege 4:0 (1:0)
1:0 - Foley 44?
2:0 - Ruiz 68?
3:0 - Moia 70?
4:0 - Vermouth 82'