Bolesna porażka młodych Polaków. Bramkarz dziesięć razy wyciągał piłkę z siatki

Podopieczni Dariusza Gęsiora musieli przełknąć gorycz porażki. W meczu reprezentacji do lat 17 Niemcy rozbili Polskę (10:1).

Rafał Szymański
piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna
Selekcjoner powołał zawodników z rocznika 2005 na zgrupowanie w Zielonej Górze. W jego trakcie Biało-Czerwoni wybrali się do Frankfurtu nad Menem, gdzie zagrali towarzysko z Niemcami.

Nasi zachodni sąsiedzi byli niekwestionowanym faworytem, ale rozmiary wygranej gospodarzy są dużym zaskoczeniem. Grano cztery razy po 30 minut.

Świetnie zaprezentował się Arijon Ibrahimovic, który skompletował hattricka. Na listę strzelców wpisali się również Lovis Bierschenk, Laurin Ulrich, Tim Hoffman, Dzenan Pejcinovic (2 gole) i Mert Komur (2 gole). Jedyną bramkę dla Polski w 89. minucie zdobył Marcel Szymański.

Młodzi reprezentanci Polski muszą wyczyścić głowy po kompromitującej porażce z "Die Mannschaft". Zgrupowanie zakończy się w sobotę (7 sierpnia). Dariusz Gęsior jest selekcjonerem kadry do lat 17 od listopada minionego roku.

Niemcy U-17 - Polska U-17 10:1 (4:0, 5:0, 8:1)
1:0 - Lovis Bierschenk 3'
2:0 - Arijon Ibrahimovic 8'
3:0 - Laurin Ulrich (k.) 21'
4:0 - Arijon Ibrahimovic 24'
5:0 - Arijon Ibrahimovic 43'
6:0 - Tim Hoffmann 69'
7:0 - Dzenan Pejcinovic 82'