Błyskawiczny debiut Polaka w Ligue 1

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / POOL / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / POOL / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski po 72 godzinach od oficjalnego ogłoszenia jego transferu zadebiutował w RC Lens podczas meczu Ligue 1.

W tym artykule dowiesz się o:

Francuska Ligue 1 Uber Eats ruszyła już 6 sierpnia. Przemysław Frankowski nie musiał długo czekać na swój debiut, bo zaledwie trzy dni. Jego RC Lens sezon otworzyło wyjazdowym pojedynkiem ze Stade Rennais.

Frankowski pojawił się na murawie w 66. minucie, zastępując Deivera Machado. Polak nie był aktywny, ale też nie popełnił znaczących błędów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wynik otworzyli gospodarze za sprawą bramki Kamala Deen Sulemana w 14. minucie. Jednak Lens szybko zareagowało i już pięć minut później wyrównało. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył Seko Fofana.

We Francji polski zawodnik zameldował się 5 sierpnia. Jednak ważnym argumentem za tym, aby Polak zadebiutował trzy dni później był fakt, że w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał wcześniej, twa już sezon.

Frankowski do Chicago Fire przeszedł z Jagielloni Białystok, w której bardzo dobrze się prezentował. Nie dograł do końca sezonu i już w styczniu zameldował się w amerykańskiej MLS.

Rozgrywając dobry sezon w Stanach Zjednoczonych zwrócił na siebie uwagę selekcjonera Paulo Sousy, a on wziął go na Euro 2020. Gra na tak wielkim turnieju pozwoliła mu pokazać się szerszemu gronu klubów.

Co dalej z Jakubem Błaszczykowskim? Kibice na to czekali eWinner II liga: piorunująca końcówka Stali Rzeszów. Niespodzianka na dnie tabeli