Zachwyty nad Paulem Pogbą. Pierwszy taki występ w historii Manchesteru United!

Na otwarcie rozgrywek angielskiej Premier League Manchester United zdeklasował Leeds United aż 5:1. Niesamowity występ zaliczył Paul Pogba. Zapisał się tym samym na kartach historii swojego klubu.

Mateusz Kozanecki
Paul Pogba PAP/EPA / Na zdjęciu: Paul Pogba
Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że spotkanie Manchester United - Leeds United okaże się tak jednostronne. Do przerwy "Czerwone Diabły" prowadziły 1:0 po trafieniu Bruno Fernandesa, któremu asystował Paul Pogba.

Po zmianie stron po podaniach Francuza padły jeszcze trzy bramki! Zaliczył asysty przy golach Masona Greenwooda, ponownie Bruno Fernandesa, a także Freda. Manchester United wygrał to spotkanie aż 5:1.

Jak wyliczyli statystycy, Paul Pogba został dopiero siódmym graczem w historii Premier League, który tego dokonał, a pierwszym z Manchesteru United. Co ciekawe, w zeszłym sezonie zaliczył tylko trzy asysty w 26 meczach.

W wielkich słowach o Pogbie wypowiedział się Gary Lineker. "On jest cudownym piłkarzem" - napisał na Twitterze. "Klinika pomocy im. Paula Pogby" - dodał Jermaine Jenas.

"Francuski pomocnik był głównym kreatorem gry w słoneczny dzień w Manchesterze. 28-latka do tej pory krytykowano za występy w United, ale w meczu otwarcia sezonu 21/22 był nieomylny" - skomentowało brytyjskie "Daily Star".

Paul Pogba trafił do Manchesteru United w sierpniu 2016 roku z Juventusu za kwotę 105 mln euro. Do tej pory rozegrał w Premier League 138 meczów, w których zaliczył 36 asyst.

Czy zaimponowała ci postawa Paula Pogby?