The Championship: porażki zespołów Polaków. Michał Helik z pierwszą kartką

W 3. kolejce Barnsley Michała Helika niespodziewanie przegrało 0:1 z Luton Town. Drużyna Bartosza Białkowskiego także poniosła porażkę, mecz Millwall - Fulham zakończył się wynikiem 1:2.

Rafał Szymański
Michał Helik Getty Images / Richard Sellers/PA Images / Na zdjęciu: Michał Helik
Już w 4. minucie meczu bramkarz Barnsley musiał wyjmować piłkę z siatki. Cameron Jerome podał do Amariego Bella, a ten precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Jamajczyk zdobył bramkę na wagę zwycięstwa Luton Town.

Całe spotkanie rozegrał Michał Helik, który obejrzał pierwszą żółtą kartkę w tym sezonie. Środkowy obrońca sfaulował Elijaha Adebayo. W pierwszej połowie mógł doprowadzić do remisu, strzał kadrowicza był niecelny.

Helik znalazł się w 26-osobowym składzie reprezentacji Polski na wrześniowe zgrupowanie. Jego Barnsley zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli The Championship.

O tej samej porze rozpoczęło się spotkanie Millwall z Fulham. Po 3 minutach przyjezdni prowadzili 1:0, autorem gola był Aleksandar Mitrović. Na tytuł MVP zasłużył Fabio Carvalho, który asystował Serbowi i chwilę później sam wpisał się na listę strzelców. W samej końcówce Benik Afobe dał nadzieję lokalnym kibicom.

To nie był dzień Bartosza Białkowskiego - polski bramkarz skapitulował dwa razy. Millwall spadło na 18. pozycję w stawce po wtorkowej porażce.

Barnsley FC - Luton Town 0:1 (0:1)
0:1 - Amari Bell 4'

Millwall FC - Fulham FC 1:2 (0:2)
0:1 - Aleksandar Mitrović 3'
0:2 - Fabio Carvalho 8'
1:2 - Benik Afobe 87'