Bundesliga: RB Lipsk zdominował VfB Stuttgart. Bramka Węgra ozdobą meczu

Na boisku było widać różnicę klas. RB Lipsk wygrał 4:0 z VfB Stuttgart. Dominik Szoboszlai w świetnym stylu przywitał się z publicznością na Red Bull Arena.

Rafał Szymański
Dominik Szoboszlai cieszy się z gola PAP/EPA / Filip Singer / Na zdjęciu: Dominik Szoboszlai cieszy się z gola
Zawodnicy Jessego Marscha od początku przejęli inicjatywę, goście odpierali kolejne ataki. Bliski szczęścia był Willi Orban, który trafił prosto w bramkarza. W 24. minucie efektowną bramkę mógł zdobyć Andre Silva. Portugalczyk uderzył nożycami i Florian Mueller zażegnał niebezpieczeństwo.

Mueller nie miał żadnych szans w 38. minucie. Niezwykłym kunsztem wykazał się Dominik Szoboszlai, który przymierzył z prawej strony. Węgierski pomocnik wrócił po ciężkiej kontuzji, w piątek po raz pierwszy wystąpił na stadionie w Lipsku.

Po pierwszej połowie było 1:0. 16 sekund po wznowieniu gry piłkarze RB Lipsk przeprowadzili zespołową akcję i podwyższyli wynik. Emil Forsberg umieścił piłkę w siatce.

W 52. minucie Szoboszlai ponownie zaznaczył swoją obecność na boisku. Wydawało się, że 20-latek próbował dośrodkować z rzutu wolnego, lecz nikt nie przeciął toru lotu piłki. Chwilę później Andre Silva wykorzystał "jedenastkę" i przypieczętował zwycięstwo miejscowych.

RB Lipsk pewnie wygrał z VfB Stuttgart (4:0) i po dwóch rozegranych kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli Bundesligi. W tym momencie zespół "Die Roten" jest na 7. pozycji.

RB Lipsk - VfB Stuttgart 4:0 (1:0) 1:0 - Dominik Szoboszlai 38' 2:0 - Emil Forsberg 46' 3:0 - Dominik Szoboszlai 52' 4:0 - Andre Silva (k.) 64'