Karol Linetty zapunktował w 1. kolejce. Turyńczycy stracili bramkę w końcówce [WIDEO]

Karol Linetty zaznaczył swoją obecność na boisku w spotkaniu Torino FC z Atalantą Bergamo (1:2). Kadrowicz asystował przy bramce wyrównującej.

Rafał Szymański
asysta Karola Linettego Twitter / Na zdjęciu: asysta Karola Linettego
Na inaugurację Serie A Torino FC grało na własnym stadionie z Atalantą Bergamo. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego otworzyli wynik meczu w 6. minucie. Luis Muriel wykorzystał dogranie Josipa Ilicicia.

Miejscowi odpowiedzieli dopiero w 79. minucie rywalizacji. Karol Linetty prawie zanotował stratę przed polem karnym, jednak zdołał podać do Andrei Belottiego, który kwadrans wcześniej pojawił się na murawie. Napastnik podjął próbę z dystansu i miał dużo szczęścia, ponieważ Joakim Maehle zmienił tor lotu piłki. Duńczyk przeszkodził w interwencji Juanowi Musso.

Piłkarze Atalanty dopięli swego w doliczonym czasie. Szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił Roberto Piccoli, który uderzył w lewy dolny róg bramkarza rywali.

Linetty zagrał w pełnym wymiarze czasowym w 1. kolejce Serie A, lecz jego zespół przegrał 1:2 z wyżej notowanym rywalem. Środkowy pomocnik pokazał się z dobrej strony przed wrześniowym zgrupowaniem reprezentacji Polski. Nazwisko gracza Torino FC znalazło się na liście wybrańców Paulo Sousy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Linetty zasłużył na miejsce w wyjściowym składzie reprezentacji Polski?