Sebastian Walukiewicz wrócił do Serie A. Mógł to pięknie uczcić

Cagliari Calcio odrobiło dwubramkową stratę w pierwszym meczu sezonu w Serie A. Oba gole strzelił Joao Pedro i starcie ze Spezią Calcio zakończyło się remisem 2:2. Szansę na poprawienie wyniku miał również Sebastian Walukiwicz.

Sebastian Walukiewicz Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz
Polak opuścił 16 meczów zamykających poprzedni sezon ligi włoskiej. To prawie połowa rozgrywek, w której Cagliari Calcio powalczyło o pozostanie w elicie bez Sebastiana Walukiewicza. Od 14 lutego były zawodnik Pogoni Szczecin przestał budować pozycję w calcio, a przyglądał mu się z ławki rezerwowych. W ten sposób stracił szansę na występ w Euro 2020.

Walukiewicz jest wskazywany jako kandydat do opuszczenia Cagliari i dołączenia do Torino FC. Na razie pozostaje na Sardynii i gra w podstawowym składzie. Trener Leonardo Semplici wystawił go na prawej stronie w trójce z Diego Godinem oraz Andreą Carbonim.

Obrona Cagliari została wcześnie rozmontowana, a akcja bramkowa Spezii Calcio w 7. minucie mogła się podobać. Przeciwnicy znajdowali się za daleko, dlatego goście swobodnie wymienili podania, a akcję zakończył strzałem na 1:0 Emmanuel Gyasi po podaniu Daniele Verde.

W 25. minucie Walukiewicz stanął przed dużą szansą na doprowadzenie do remisu. Znalazł się on w polu karnym Spezii przy okazji rzutu rożnego, a piłka trafiła do niego po zderzeniu kompana z bramkarzem Jeroenem Zoetem. Było trochę czasu, trochę miejsca, ale Walukiewicza poniosło i huknął z trzech metrów ponad poprzeczką. Defensor skrył twarz w dłoniach, ponieważ wiedział, że okazja na zmianę wyniku pierwszej połowy była naprawdę dogodna.

Po przerwie było ciekawiej. Spezia podwyższyła prowadzenie na 2:0 strzałem Simone Bastoniego, ale niewiele jej to dało. Minęło osiem minut od tego gola i po dublecie Joao Pedro zrobiło się 2:2. Akurat między trafieniami Brazylijczyka z boiska zszedł Sebastian Walukiewicz, którego zmiennikiem był Gabriele Zappa. Niewiele później zszedł Diego Godin, a na pięć minut przed końcem podstawowego czasu ostatni obrońca Carboni.

Cagliari Calcio - Spezia Calcio 2:2 (0:1)
0:1 - Emmanuel Gyasi 7'
0:2 - Simone Bastoni 58'
1:2 - Joao Pedro 62'
2:2 - Joeo Pedro (k.) 66'

Cagliari: Alessio Cragno - Sebastian Walukiewicz (63' Gabriele Zappa), Diego Godin (74' Luca Ceppitelli), Andrea Carboni (85' Charalampos Lykogiannis) - Nahitan Nandez, Razvan Marin, Kevin Strootman, Dalbert Henrique – Alessandro Deiola (63' Gaston Pereiro) - Joao Pedro, Leonardo Pavoletti (85' Giovanni Simeone)

Spezia: Jeroen Zoet – Petko Hristow, Martin Erlić, Dimitrios Nikolaou - Kelvin Amian, Simone Bastoni, Giulio Maggiore, Salva Ferrer (85' Luca Vignali) - Ebrima Colley, Emmanuel Gyasi, Daniele Verde (69' Samuel Mraz)

Żółte kartki: Zappa, Strootman (Cagliari) oraz Bastoni, Nikolaou, Gyasi (Spezia)