Premier League: grzmoty w doliczonym czasie. Hit bez zwycięzcy

Najciekawiej było w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Padł gol, była czerwona kartka i gorące kłótnie. W przerwie piłkarze utemperowali emocje i konfrontacja Liverpool FC z Chelsea FC zakończyła się remisem 1:1.

Romelu Lukaku (z lewej) oraz Joel Matip PAP/EPA / Na zdjęciu: Romelu Lukaku (z lewej) oraz Joel Matip
Sobotni deser w Premier League zapowiadał się bardzo dobrze. Na Anfield spotkali się niedawni triumfatorzy Ligi Mistrzów - ostatnie angielskie kluby, które sięgnęły po ten europejski puchar. Oba rozpoczęły sezon w kraju od dwóch zwycięstw, pięciu goli strzelonych i ani jednego straconego, co świadczyło o dobrej formie. Liverpool FC i Chelsea FC zamierzały mocno usadowić się na górze tabeli, w czym podział punktów akurat nie pomógł.

W obu jedenastkach byli piłkarze potrafiący robić różnicę w ofensywie. Juergen Klopp ma zaufanie do ofensywnego tria Mohamed Salah, Roberto Firmino i Sadio Mane. Thomas Tuchel wcześnie postawił na Romelu Lukaku kosztem Timo Wernera, a za plecami reprezentanta Belgii ustawił Kaia Havertza i Masona Mounta.

Pierwsza połowa w podstawowym czasie układała się po myśli Chelsea. Piłkarze ze Stamford Bridge byli niebezpieczni po szybkich atakach oraz stałych fragmentach gry. Kai Havertz zdobył dla nich prowadzenie w 22. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niemiec zaskoczył gospodarzy wbiegnięciem w wolną strefę w ich szesnastce.

Anthony Taylor doliczył przed przerwą trzy minuty, które i tak przedłużyły się do ponad pięciu. W tym fragmencie doszło do przełomowego wydarzenia. Reece James został ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką na linii bramkowej, a jakby nieszczęść Chelsea FC było mało, to Mohamed Salah okazał się skutecznym egzekutorem jedenastki. Zrobiło się 1:1, a Liverpool FC grał przez całą drugą połowę z przewagą zawodnika w polu.

Thomas Tuchel zdecydował się na załatanie dziury w obronie Thiago Silvą kosztem ofensywnie usposobionego Kaia Havertza. Chelsea FC radziła sobie w dziesięciu z atakami jedenastu The Reds, a częstotliwość sytuacji podbramkowych nie była wysoka. Próbował strzelić gola Diogo Jota, który zastąpił Roberto Firmino, ale główkował za wysoko po wrzutce.

Do końca spotkania The Reds nie zdołali zadać decydującego ciosu gościom i skończyło się podziałem punktów na Anfield. Kluby pozostają niepokonane, ale już bez zera w statystyce straconych bramek.

Liverpool FC - Chelsea FC 1:1 (1:1)
0:1 - Kai Havertz 22'
1:1 - Mohamed Salah (k.) 45'

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson (86' Kostas Tsimikas) - Harvey Elliott, Jordan Henderson (74' Thiago Alcantara), Fabinho - Mohamed Salah, Roberto Firmino (43' Diogo Jota), Sadio Mane

Chelsea: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger - Reece James, Jorginho (87' Trevoh Chalobah), N'Golo Kante (46' Mateo Kovacić), Marcos Alonso - Mason Mount, Kai Havertz (46' Thiago Silva) - Romelu Lukaku

Żółte kartki: Ruediger, Mendy (Chelsea)

Czerwona kartka: Reece James (Chelsea) /45' - za zagranie ręką/

Sędzia: Anthony Taylor