Ligue 1: drużyna Przemysława Frankowskiego wciąż bez porażki. Karol Fila nie dokończył meczu

RC Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie zremisowało 2:2 z FC Lorient. Komplet punktów zdobył RC Strasbourg-Alsace Karola Fili, zespół Polaka pokonał 3:1 Stade Brestois 29. Radosław Majecki obejrzał z ławki mecz El Troyes AC - AS Monaco (1:2).

Rafał Szymański
Przemysław Frankowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Ozdobą spotkania RC Lens - FC Lorient była bramka Jonathana Claussa. Obrońca świetnie przymierzył z dystansu. Goście objęli prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy, a na listę strzelców wpisali się Armand Lauriente oraz Thomas Monconduit. W 71. minucie wynik na 2:2 ustalił Seko Fofana.

Przemysław Frankowski ma już cztery występy na poziomie Ligue 1. W niedzielę Polak zagrał na pozycji lewego wahadłowego, w 66. minucie zastąpił go Deiver Machado. Frankowski w przyszłym tygodniu stawi się na zgrupowaniu Biało-Czerwonych.

O tej samej porze RC Strasbourg Alsace rywalizował ze Stade Bretois 29. Gospodarze wygrali 3:1. Karol Fila zagrał od początku, ale w drugiej połowie został ukarany żółtym kartonikiem. Trener Julien Stephan nie chciał ryzykować, dlatego w 71. minucie Maxime Le Marchand wszedł za defensora.

Sofiane Diop zapewnił trzy punkty drużynie Niko Kovaca. Francuski pomocnik ustrzelił dublet. Wyjątkowym pechowcem jest Ruben Aguilar, który zmylił własnego bramkarza w drugim meczu z rzędu. AS Monaco zwyciężyło 2:1 z ES Troyes AC, a Radosław Majecki nie podniósł się z ławki rezerwowych.

RC Lens - FC Lorient 2:2 (1:2)
1:0 - Jonathan Clauss 24'
1:1 - Armand Lauriente 27'
1:2 - Thomas Monconduit 35'
2:2 - Seko Fofana 70'

RC Strasbourg Alsace - Stade Brestois 29 3:1 (2:1)

2:0 - Mohamed-Ali Cho 88'

ES Troyes AC - AS Monaco 1:2 (0:1) 0:1 - Sofiane Diop 40' 1:1 - Ruben Aguilar 51' 1:2 - Sofiane Diop 58'