eWinner II liga: ciężkostrawny deser z udziałem Motoru Lublin

Dopiero w końcówce meczu zrobiło się interesująco, ale ani piłkarzom Olimpii Elbląg, ani Motoru Lublin nie udało się strzelić gola. Po pojedynku zamykającym 6. kolejkę eWinner II ligi można było spodziewać się lepszego widowiska.

piłkarze Motor Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motor Lublin
Ambicje obu drużyn sięgają przynajmniej strefy barażowej. Na początku sezonu lepiej zaprezentowała się Olimpia Elbląg, która po zatrudnieniu trenera Tomasza Grzegorczyka i letnich wzmocnieniach zdobyła 10 punktów w pięciu kolejkach. Rewelacja miała w poniedziałek szansę na przesunięcie się na drugie miejsce premiowane awansem po potknięciu Chojniczanki w meczu ze Zniczem Pruszków. Warunkiem było jednak pokonanie Motoru Lublin.

Najlepsze szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie mieli piłkarze o głównie defensywnych zadaniach. W 7. minucie Hubert Krawczun nie przymierzył do bramki Motoru po dograniu Kamila Wengera. Michał Czarny starał się pokonać Sebastiana Madejskiego strzałem głową, ale również jemu zabrakło dokładności.

Motor odpowiedział na groźne akcje gospodarzy uderzeniami celnymi w drugiej połowie. Andrzej Witan wykazał się umiejętnościami w bramce po próbach Damiana Sędzikowskiego i Vitinho. Po stronie Olimpii szans na rozstrzygnięcie pojedynku nie wykorzystali Piotr Kurbiel i wprowadzony z ławki rezerwowych Szymon Stanisławski. Widowisko nabrało rumieńców, jednak piłkarzom zabrakło skuteczności na zdobycie przynajmniej jednego gola.

W wyrównanym pod względem posiadania piłki meczu więcej - 10 strzałów oddali gospodarze, ale w tych celnych było 7:3 dla Motoru.

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 0:0

Olimpia: Andrzej Witan - Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger, Guilherme, Hubert Krawczun, Klaudiusz Krasa, Jan Sienkiewicz (72' Szymon Stanisławski), Miłosz Kałahur, Sebastian Milanowski (57' Łukasz Sarnowski), Piotr Kurbiel (84' Patryk Winsztal)

Motor: Sebastian Madejski – Piotr Kusiński, Wojciech Błyszko, Arkadiusz Najemski, Paweł Mokswik, Tomasz Swędrowski, Rafał Król, Piotr Ceglarz (75' Adam Ryczkowski), Filip Wójcik (59' Vitinho), Damian Sędzikowski, Michał Fidziukiewicz (75' Maciej Firlej)

Żółte kartki: Milanowski, Sarnowski, Krawczun, Krasa (Olimpia) oraz Kusiński, Ceglarz (Motor)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Elbląg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?