Walerian Gwilia ponownie w Ekstraklasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Walerian Gwilia
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Walerian Gwilia
zdjęcie autora artykułu

Niedługo trwał rozbrat Waleriana Gwilii z PKO Ekstraklasą. Gruzin, po tym jak skończył się jego kontrakt z Legią Warszawa, pozostawał wolnym zawodnikiem. Teraz na jego usługi skusił się Raków Częstochowa.

- To była bardzo trudna operacja. Zabiegaliśmy o Waleriana od maja tego roku i cieszymy się, że do nas dołączył. To zawodnik na pozycję numer osiem, który ma zupełnie inną charakterystykę niż zawodnicy, których obecnie posiadamy w składzie, co pozwoli nam na kolejne warianty rozegrania akcji - skomentował transfer Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Walerian Gwilia z polską piłką związany jest od stycznia 2019 roku. To wówczas, na zasadach wypożyczenia ze szwajcarskiego FC Luzern trafił do Górnika Zabrze. W Zabrzu wyrobił sobie na tyle dobrą markę, że na jego wykup zdecydowała się Legia Warszawa, płacąc za niego 300 tysięcy euro.

W barwach "Wojskowych" rozegrał 70 spotkań, notując w nich 11 bramek i 11 asyst. Legia jednak nie zdecydowała się przedłużyć z nim wygasającego 1 lipca kontraktu. W ten sposób od tamtej pory Gruzin pozostawał bezrobotny.

- Kto jest cierpliwy, ten zawsze wygrywa. Jestem tutaj i to jest najważniejsze. Zrobię sto procent i więcej, żeby przynieść jak najwięcej pozytywów dla klubu - zapowiedział Gwilia.

Czytaj także: - Legia Warszawa wypożyczyła piłkarza do klubu Ligi Mistrzów - Oskarżenia o molestowanie seksualne w kadrze. Prezes federacji rezygnuje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rośnie nowa gwiazda futbolu. Przepiękny gol!

Źródło artykułu: