Reprezentacja Polski U-20 nie sprawiła niespodzianki. Porażka z mocnym rywalem

Nieudany występ reprezentacji Polski U-20. Podopieczni Miłosza Stępińskiego przegrali na stadionie w Łomży z rówieśnikami z Włoch 0:2.

Szymon Mierzyński
Dominik Pila (przy piłce) Newspix / KAMIL SWIRYDOWICZ / Na zdjęciu: Dominik Pila (przy piłce)
Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Już w 7. minucie Alessandro Cortinovis wykorzystał sytuację sam na sam z Cezarym Misztą i otworzył wynik. Niespełna pół godziny później bramkarz Biało-Czerwonych skapitulował po raz drugi - tym razem po uderzeniu Gaetano Oristanio.

W przerwie polski selekcjoner dokonał aż siedmiu zmian. Po pierwszej połowie, która należała do Italii, później gra się wyrównała, jednak tempo spotkania spadło i żaden z zespołów nic już nie wskórał.

Następny mecz reprezentacja Polski U-20 rozegra we wtorek o godz. 12.00. Jej przeciwnikiem na wyjeździe będzie Portugalia.

Polska U-20 - Włochy U-20 0:2 (0:2)
0:1 - Alessandro Cortinovis 7'
0:2 - Gaetano Oristanio 31'

Polska U-20: Cezary Miszta - Kacper Łopata, Patryk Peda (86' Oskar Krzyżak), Kryspin Szcześniak (75' Maksymilian Tkocz), Konrad Gruszkowski (46' Jakub Iskra), Ernest Terpiłowski (46' Bartosz Guzdek), Karol Struski (46' Szymon Czyż), Karol Knap (46' Jan Biegański), Bartłomiej Eizenchart (46' Konrad Matuszewski), Dominik Piła (46' Arkadiusz Pyrka), Olaf Kobacki (46' Dawid Kocyła).

Włochy U-20: Stefano Turati - Davide Ghislandi, Christian Dalle Mura, Nicolo Armini, Matteo Ruggeri, Guseppe Leone (86' Franco Tongya), Edoardo Bove (46' Emmanuel Gyabuaa), Gaetano Oristanio (63' Gianmarco Cangiano), Alessandro Cortinovis (86' Emanuele Zuelli), Daniel Maldini (63' Alessio Riccardi), Nicolo Cudrig (46' Nikola Sekulov).

Żółte kartki: Kacper Łopata, Jan Biegański (Polska U-20) oraz Edoardo Bove, Nicolo Armini (Włochy U-20).

Sędzia: Łukasz Kuźma.