El. MŚ 2022: Polska utrzymuje szanse na awans. Sprawdź, kiedy następne spotkanie

Reprezentacja Polski sprostała zadaniu i wygrała w arcyważnym meczu z Albanią (4:1). Przed podopiecznymi Paulo Sousy rywalizacja z niżej notowanym zespołem San Marino.

Rafał Szymański
reprezentanci Polski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: reprezentanci Polski
Biało-Czerwoni musieli wygrać na Stadionie Narodowym, by wyprzedzić Albanię w tabeli grupy I eliminacji mistrzostw świata. W czwartek reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo za kadencji Paulo Sousy.

Po pierwszej odsłonie gospodarze prowadzili po bramkach Roberta Lewandowskiego oraz Adama Buksy, tylko jednym trafieniem odpowiedział Sokol Cikalleshi. Polski kapitan doskonale zachował się w drugiej połowie i wystawił piłkę Grzegorzowi Krychowiakowi, który sfinalizował akcję. W końcówce wynik na 4:1 podwyższył Karol Linetty.

Polacy są w dużo lepszej sytuacji dzięki czwartkowej wygranej. Po czterech seriach gier znajdują się na drugim miejscu w stawce i tracą pięć punktów do prowadzących Anglików.

Podopieczni Sousy muszą zregenerować się, ponieważ już za trzy dni rozegrają mecz w Serravalle. Można spodziewać się, że selekcjoner dokona kilku zmian w składzie.

Spotkanie San Marino - Polska odbędzie się w niedzielę (5 września) o godz. 20:45. Transmisja w TVP 2 i TVP Sport oraz w Polsacie Sport Premium 1. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty. Starcie z "Synami Albionu" zaplanowane jest na środę (8 września).