Pierwszy komentarz Lewandowskiego po show z Albanią. Krótki, ale wymowny

Cieszmy się, że mamy tak wybitnego zawodnika w kadrze. Robert Lewandowski zagrał doskonałe spotkanie z Albanią w eliminacjach MŚ 2022 - strzelił gola, wypracował bramkę Grzegorzowi Krychowiakowi. Później zaś zabrał głos w mediach społecznościowych.

Michał Fabian
Robert Lewandowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski nie silił się na długie wypowiedzi po wygranej z reprezentacją Albanii (4:1) na PGE Narodowym w Warszawie. Jego komentarz był krótki, ale bardzo wymowny.

"Ważne zwycięstwo" - napisał kapitan reprezentacji Polski na Instagramie, zamieszczając emotikon z napiętym bicepsem i polską flagę.

Rzeczywiście, wygrana z Albańczykami sprawia, że Biało-Czerwoni nadal liczą się w walce o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W grupie I przesunęli się z czwartego miejsca na drugie. Do lidera - reprezentacji Anglii - tracą pięć punktów.

W czwartkowym spotkaniu Lewandowski otworzył wynik, wykorzystując w 12. minucie podanie Kamila Glika. Po przerwie napastnik Bayernu Monachium popisał się fantastyczną akcją, wykładając piłkę - jak na tacy - Grzegorzowi Krychowiakowi (gol na 3:1). Oprócz nich bramkarza Albańczyków pokonywali także: Adam Buksa i Karol Linetty.

"Lewy" ma już na koncie 70 bramek w kadrze (w 123 meczach). Awansował na 18. miejsce w tabeli najlepszych strzelców wszech czasów w meczach reprezentacyjnych (więcej TUTAJ>>).