On się nie zatrzymuje. Robert Lewandowski w pogoni za Cristiano Ronaldo

Robert Lewandowski ma już 70 trafień na arenie międzynarodowej. Polak pnie się w górę w rankingu najlepszych strzelców reprezentacji narodowych.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Reprezentacja Polski w czwartek mierzyła się z Albanią, która zajmowała trzecie miejsce w stawce grupy I. W 12. minucie Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie na Stadionie Narodowym.

Jakub Moder dośrodkował z rzutu wolnego, Kamil Glik zgrał piłkę do Lewandowskiego, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki. W tej sytuacji Etrit Berisha nie zdążył zareagować. Rywale odpowiedzieli w 25. minucie, na listę strzelców wpisał się Sokol Cikalleshi. Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni prowadzili 2:1 - gola w swoim debiucie strzelił Adam Buksa.

Kapitan polskiej kadry jest nie do zastąpienia. Lewandowski zdobył 70. bramkę w 123. meczu z orzełkiem na piersi. Snajper tym samym wskoczył na 18. miejsce w tabeli najlepszych strzelców wszech czasów w meczach reprezentacyjnych.

Rekordzistą pod tym względem jest Cristiano Ronaldo. Dzień wcześniej portugalski napastnik skompletował dublet, a jego drużyna zwyciężyła 2:1 z Irlandią. Ronaldo już wyprzedził Aliego Daiego z Iranu i jest samodzielnym liderem tej klasyfikacji.