Fortuna I liga: hit był nieporozumieniem. Koniec passy lidera

Pierwsza połowa była katastrofą. Po przerwie kilkakrotnie podniosła się temperatura, ale nie tak miał wyglądać mecz na szczycie zaplecza PKO Ekstraklasy. Korona Kielce zremisowała 0:0 z Miedzią Legnica.

Piotr Malarczyk WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Piotr Malarczyk
Drużyny są ostatnimi niepokonanymi pierwszoligowcami. Korona Kielce od początku sezonu do piątku tylko zwyciężała i z 19 punktami jest liderem w wyścigu do PKO Ekstraklasy. Miedź Legnica ma bilans cztery wygrane oraz trzy remisy i traci do złocisto-krwistych cztery punkty. W bezpośrednim pojedynku podopieczni dobrze znających siebie Dominika Nowaka oraz Wojciecha Łobodzińskiego walczyli o podtrzymanie serii i udało się to połowicznie.

Szło dobrze, więc szkoleniowcy nie zmieniali licznych piłkarzy w jedenastkach. Doszło do jednej roszady w obu. Trener Korony zmienił w drugiej linii Mario Zebicia na Adriana Danka, a w Miedzi zamiast Szymona Stróżyńskiego zagrał od początku Maciej Śliwa. Poza tym niespodzianek brak, natomiast tak jedni, jak i drudzy zapowiadali, że mają plan na zaskoczenie przeciwnika. Boisko zweryfikowało te zapowiedzi.

Piłkarze podeszli do siebie z respektem i nie podjęli ryzyka. Brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, a Konrad Forenc oraz Paweł Lenarcik nie musieli prezentować żadnych skomplikowanych interwencji między słupkami. Królowała walka w środku pola. 26 fauli w pierwszej połowie, ale ani jednego strzału celnego.

W 31. minucie sędzia pofatygował się do ławki Korony i pokazał żółtą kartkę Dominikowi Nowakowi. Szkoleniowiec miał dużo do powiedzenia w prestiżowym dla siebie meczu. Miedź to poprzedni klub Nowaka, z którym przez trzy lata najpierw wywalczył awans do PKO Ekstraklasy, a później przeżył spadek z elity. W piątek ciosem dla trenera kielczan była strata kapitana Piotra Malarczyka, którego z powodu kontuzji musiał zmienić na Mario Zebicia w 43. minucie.

Druga połowa nie mogła być gorsza, temperatura nieco podniosła się. Po przerwie publiczność w Kielcach dwukrotnie wybuchała skrajnymi emocjami po wideo weryfikacjach. W 47. minucie sędzia anulował gola Adama Frączczaka z powodu minimalnego spalonego w momencie wrzutki Łukasza Sierpiny. W 60. minucie anulował z kolei przyznanie Miedzi rzutu karnego za faul Adriana Danka na Patryku Makuchu. Ponownie ze względu na spalonego.

Pojawiły się pewne uderzenia, więcej agresji i zdecydowanych ataków, ale drużynom nie udało się przerwać klątwy remisów w meczach między nimi. Wynik 0:0 oznacza, że na szczeblu centralnym w Polsce wyłącznie zwyciężą od początku sezonu już tylko Stal Rzeszów. Tak Korona, jak Miedź pozostają przynajmniej niepokonane, ale po ich meczu najbardziej zadowolony jest Widzew Łódź. Wicelider w niedzielę zagra z Odrą Opole.

Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0

Korona: Konrad Forenc - Grzegorz Szymusik, Piotr Malarczyk (43' Mario Zebić), Michał Koj, Łukasz Sierpina - Marcin Szpakowski, Adrian Danek - Jacek Podgórski (67' Mateusz Lewandowski), Filipe Oliveira (78' Zvonimir Petrović), Jakub Łukowski - Adam Frączczak

Miedź: Paweł Lenarcik - Nemanja Mijusković, Szymon Matuszek, Jon Aurtenetxe - Marcin Garuch, Damian Tront, Maxime Dominguez, Jurich Carolina - Maciej Śliwa (78' Szymon Stróżyński), Kamil Zapolnik (67' Chuca) - Patryk Makuch (82' Michał Bednarski)

Żółte kartki: Malarczyk, Oliveira, Szymusik, Łukowski, Zebić (Korona) oraz Śliwa, Tront (Miedź)

Sędzia: Piotr Urban (Legionowo)