Udany sprawdzian reprezentacji Szwecji. Powrót piłkarza Legii Warszawa

W meczu towarzyskim Szwecja pokonała Uzbekistan (2:1). W barwach gospodarzy wystąpił Mattias Johansson. Piłkarz Legii Warszawa wrócił do gry po urazie.

Rafał Szymański
piłkarze reprezentacji Szwecji PAP/EPA / Robert Perry / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Szwecji
Na początku niedzielnego spotkania Abdulla Abudllayev trafił do własnej bramki. Robin Quaison centrował z lewej strony, obrońca Uzbekistanu próbował interweniować wślizgiem i w ten sposób zmylił Eldorbeka Suyunova.

Wynik podwyższył Isaac Thelin. Szwedzki napastnik otrzymał podanie od Jespera Karlssona, zachował się jak prawdziwy lis pola karnego i uprzedził bramkarza rywali, który nie miał nic do powiedzenia.

Reprezentacja Uzbekistanu strzeliła kontaktowego gola w 71. minucie Eldor Shomurodov pokonał Kristoffera Kristoffer Nordfeldta. Szwecja wygrała 2:1 w próbie generalnej przed ważnym meczem eliminacji mistrzostw świata z Grecją (8 września).

Selekcjoner Janne Andersson dał szansę gry Mattiasowi Johanssonowi. Zawodnik Legii Warszawa spędził na murawie 62 minuty, zastąpił go Daniel Sundgren. To był pierwszy występ 29-letniego defensora od niespełna dwóch miesięcy. Johansson narzekał na kontuzję mięśnia przywodziciela.

Szwecja - Uzbekistan 2:1 (2:0)
1:0 - Abdulla Abdullayev (s.) 6'
2:0 - Isaac Thelin 35'
2:1 - Eldor Shomurodov 71'

Nicola Zalewski z szansą na debiut. "W przyszłości może stać się naprawdę ważnym graczem drużyny"