El. MŚ 2022: Bułgaria wygrała po golu w końcówce. Macedonia Północna zgubiła punkty

Spotkanie Bułgarii z Litwą zakończyło się zwycięstwem gospodarzy (1:0). Reprezentacja Macedonii Północnej była blisko wygranej i ostatecznie zremisowała 2:2 z Islandią.

Rafał Szymański
piłkarze reprezentacji Bułgarii PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Bułgarii
Reprezentanci Bułgarii mogli zmienić losy meczu w 32. minucie. Doskonałą sytuację miał Kristiyan Malinov, który wbiegł w pole karne i uderzył, jednak Erenstas Setkus sparował piłkę na rzut rożny.

Bułgarski bramkarz nie miał zbyt dużo pracy - Litwini oddali jeden celny strzał. Miejscowi zgarnęli pełną pulę po trafieniu Ivaylo Chocheva. 90 minut w barwach przyjezdnych rozegrał Fedor Cernych, który jest związany z Jagiellonią Białystok.

O tej samej porze Islandia podejmowała Macedonię Północną. Autorem pierwszego gola był Darko Velkovski. Defensor odnalazł się pod bramką po dośrodkowaniu Ezgjana Alioskiego i strzałem głową pokonał bramkarza. Na wyróżnienie zasłużył wspomniany Alioski, który po zmianie stron kropnął z dystansu i trafił do siatki.

Islandczycy przejęli inicjatywę i w ostatnim kwadransie Stole Dimitrievski skapitulował po uderzeniach Brynjara Bjarnasona oraz Andriego Gudjohnsena. Macedonia Północna zremisowała 2:2 z Islandią. W niedzielę reprezentacja Niemiec zmierzy się z Armenią, zwycięzca będzie liderem grupy J eliminacji MŚ 2022.

Bułgaria - Litwa 1:0 (0:0)
1:0 - Ivaylo Chochev 82'

Islandia - Macedonia Północna  2:2 (0:1) 0:1 - Darko Velkovski 12' 0:2 - Ezgjan Alioski 54' 1:2 - Brynjar Bjarnason 78' 2:2 - Andri Gudjohnsen 84'