El. MŚ 2022. Stoicki spokój Roberta Lewandowskiego. Tak padła pierwsza bramka dla Polski [WIDEO]

Robert Lewandowski już w piątej minucie otworzył wynik meczu Polski z San Marino w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Napastnik popisał się wielkim spokojem.

PS
Lewandowski strzela na 1:0 w meczu z San Marino Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Lewandowski strzela na 1:0 w meczu z San Marino
Robert Lewandowski już w trzeciej minucie meczu oddał pierwszy strzał na bramkę San Marino. Jego próba została jednak zablokowana, a Polacy wznowili grę od rzutu rożnego. Kapitan reprezentacji nie musiał jednak zbyt długo czekać na to, aby wpisać się na listę strzelców.

To stało się już w piątej minucie spotkania. Karol Linetty zagrał piłkę głową w pole karne, błąd popełniła defensywa San Marino, próbując łapać Polaków na spalonego. Znakomicie wykorzystał to Lewandowski, który spokojnie opanował futbolówkę, a później mocnym strzałem pokonał Elię Benedettiniego.

Dla Lewandowskiego jest to 70 bramka strzelona dla reprezentacji Polski. 33-latek jest pod tym względem absolutnym rekordzistą i teraz ten rekord śrubuje.

Polacy po pierwszej połowie prowadzą z San Marino 4:0.