Kluczowy piłkarz Rakowa wraca po długiej pauzie. Jest gotowy na mecz z Lechem

Raków Częstochowa wraca do ligowych zmagań. Marek Papszun wreszcie będzie mógł skorzystać z Tomasa Petraska. Jak podaje "Przegląd Sportowy", czeski defensor uporał się z kontuzją.

Rafał Szymański
Tomas Petrasek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Tomas Petrasek
Stoper nabawił się bardzo poważnej kontuzji w październiku minionego roku. Klubowi lekarze zdiagnozowali, że Tomas Petrasek naderwał więzadła rzepki. Trener Rakowa Częstochowa stracił ważnego zawodnika na wiele miesięcy.

29-latek wrócił na murawę dopiero w lipcu i w bieżącym sezonie zdążył rozegrać tylko 59 minut. Problemy zdrowotne znów dały o sobie znać. Częstochowianie musieli radzić sobie bez Czecha w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

W przerwie reprezentacyjnej zawodnicy Rakowa zagrali mecz towarzyski z węgierskim FC Fehervar. Podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli aż 5:2, a Petrasek pojawił się na placu gry w 62. minucie.

Środkowy obrońca zaliczył dobre wejście i był nawet blisko zdobycia bramki, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. - To było po stałym fragmencie gry. Tomek jest już naprawdę blisko takiego ostatecznego powrotu - mówił trener Papszun, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Wiele wskazuje na to, że Petrasek pomoże drużynie już w najbliższym meczu ligowym. W ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy Raków podejmie Lecha Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (12 września) o godz. 17:30.

Raków Częstochowa rozważał sensacyjny transfer. "To byłoby do zrobienia"
Pierwsze wnioski nowego trenera Lechii Gdańsk. "Zdrowa porcja optymizmu"