Wstrząsające sceny. Piłkarz reanimowany na boisku

Mrożące krew w żyłach krew wydarzenia oglądali kibice w Danii. W trakcie meczu u jednego z piłkarzy doszło do zatrzymania krążenia, był reanimowany.

Dawid Borek
Dawid Borek
przerwany mecz Vendsyssel FF - Lyngby BK Twitter / Na zdjęciu: przerwany mecz Vendsyssel FF - Lyngby BK
Do sytuacji doszło w trakcie spotkania Vendsyssel FF - Lyngby BK na zapleczu duńskiej ekstraklasy. W pewnym momencie Wessam Abou Ali upadł na boisko.

U napastnika doszło do zatrzymania krążenia. Przy piłkarzu momentalnie zjawił się personel medyczny, po niespełna 10 minutach na obiekt dojechała karetka pogotowia.

W tym czasie Wessam Abou Ali był reanimowany na środku murawy, otoczony przez zawodników obu drużyn. Następnie został przetransportowany do szpitala. Stamtąd napłynęły dobre wieści.

"Na szczęście zawodnik jest świadomy, odzyskał przytomność w drodze do szpitala. Sam zszedł z noszy i położył się w łóżku. Przechodzi badania, jego stan jest stabilny" - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Vendsyssel FF doktor Jeppe Nygaard.

Sędzia przerwał mecz w 71. minucie (przy wyniku 1:1). Spotkanie nie zostało dokończone.

Do podobnych scen doszło w trakcie potyczki Dania - Finlandia na Euro 2020. Wtedy doszło do zatrzymania krążenia u Christiana Eriksena. Po całym zajściu, piłkarzowi został wszczepiony kardiowerter-defibrylator.