Michal Frydrych odwrócił losy meczu. Co za uderzenie Czecha! [WIDEO]

Michal Frydrych popisał się pięknym trafieniem w siódmej kolejce PKO Ekstraklasy. Kapitan dwa razy trafił do siatki i dzięki temu Wisła Kraków zremisowała z Lechią Gdańsk (2:2).

Rafał Szymański
Frydrych odwrócił losy meczu! Twitter / Canal+ Sport / Frydrych odwrócił losy meczu!
Pierwsza połowa należała do Lechii Gdańsk. Strzelanie w 23. minucie rozpoczął Jarosław Kubicki. Przed zejściem do szatni drużyna Tomasza Kaczmarka miała dwubramkową przewagę, Ilkay Durmus precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

Zawodnicy Wisły Kraków ruszyli do ofensywy w drugiej odsłonie. Dor Hugi w 72. minucie oddał piłkę Michalowi Frydrychowi, a ten huknął sprzed pola karnego i zdjął pajęczynę z siatki. Zlatan Alomerović nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

Gospodarze walczyli do samego końca o remis. Starania piłkarzy Wisły zaowocowały w siódmej minucie doliczonego czasu. Drugą asystę w niedzielnym meczu zaliczył Dor Hugi. Skrzydłowy dostrzegł w polu karnym Frydrycha i kapitan "Białej Gwiazdy" uderzeniem głową ustalił wynik na 2:2.

Frydrych powtórzył wyczyn Mateja Rodina - obrońca Cracovii ustrzelił dublet w sobotnim starciu z Górnikiem Zabrze (2:2). Doświadczony Czech przejął opaskę po kontuzjowanym Jakubie Błaszczykowskim. Jest związany z Wisłą od września ubiegłego roku.