eWinner II liga: przeciwnik pomógł wygrać liderowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów

Stal Rzeszów powróciła do zwyciężania. Drużyna z Podkarpacia wykorzystała atut własnego stadionu i pokonała 1:0 Radunię Stężyca.

W tym artykule dowiesz się o:

Niedzielna wygrana jest dla Stali Rzeszów ósmą w dziewiątym meczu tego sezonu, a siódmą w eWinner II lidze. Straciła punkty jedynie w poprzednim, bezbramkowym spotkaniu z Olimpią Elbląg. Szybko powróciła do zwyciężania, choć ponownie nie miała łatwości w zdobyciu prowadzenia.

Pomógł jednak przeciwnik. W 45. minucie Dmytro Baszłaj interweniował nieszczęśliwie we własnym polu karnym i strzelił gola samobójczego po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Bartłomieja Poczobuta. Radunia Stężyca miała całą drugą połowę na odpowiedź, ale nie zdołała naprawić błędu Ukraińca. Próbował między innymi Jakub Letniowski, ale nie przymierzył z rzutu wolnego.

Po przerwie Stal miała szansę na podwojenie prowadzenia. Dawid Olejarka nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Kacprem Tułowieckim. Kolejną sytuację podbramkową zmarnował Damian Michalik, po którego uderzeniu piłka zatrzymała się na słupku. Rzeszowianie naciskali mocniej niż w pierwszej połowie, ale paradoksalnie tym razem nie zmienili wyniku.

Rzeszowianie są liderami na najniższym szczeblu centralnym. Nad drugim Ruchem Chorzów mają cztery punkty przewagi, a nad trzecią Chojniczanką aż siedem.

Stal Rzeszów - Radunia Stężyca 1:0 (1:0) 1:0 - Dmytro Baszłaj (sam.) 45'

Stal: Wiktor Kaczorowski - Ramil Mustafajew (65' Dominik Marczuk), Krystian Wrona, Paweł Oleksy (33' Samuel Kuc), Piotr Głowacki, Krzysztof Danielewicz, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Dawid Olejarka (66' Damian Michalik), Patryk Małecki (90' Mariusz Sławek), Andreja Prokić (90' Rafał Maciejewski)

Radunia: Kacper Tułowiecki - Kuba Lizakowski, Przemysław Szur, Dmytro Baszłaj, Rafał Kosznik, Radosław Stępień (57' Jakub Letniowski), Jakub Witek, Sebastian Deja, Wojciech Łuczak (76' Damian Szuprytowski), Paweł Wojowski (69' Michał Miller), Janusz Surdykowski (69' Dawid Retlewski)

Żółte kartki: Poczobut (Stal) oraz Lizakowski, Surdykowski, Deja, Baszłaj (Radunia)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?