Fortuna I liga: Sandecja poradziła sobie po falstarcie

W konfrontacji pierwszoligowców z województwa małopolskiego lepsza Sandecja Nowy Sącz. Podopieczni Dariusza Dudka zwyciężyli 2:1 z Puszczą Niepołomice, choć jako pierwsi stracili gola.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Puszcza Niepołomice rozpoczęła mecz podobnie jak poprzedni z Zagłębiem Sosnowiec, czyli od gola Szymona Kobusińskiego. Jej napastnik wykorzystał rzut karny podyktowany przez Tomasza Marciniaka już w 3. minucie. Na Stadionie Ludowym trafienie Kobusińskiego pomogło w odniesieniu zwycięstwa 2:1. W środę nie dało Puszczy ani jednego punktu.

To dlatego, że Sandecja Nowy Sącz nie zraziła się i po falstarcie odwróciła wynik. Zapracowany był Tomasz Marciniak, który w 10. minucie podyktował drugą jedenastkę, tym razem dla przyjezdnych. Jej egzekutorem był Michał Walski, a wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Podopieczni Dariusza Dudka byli faworytami małych derbów województwa małopolskiego i wywiązali się ze swojej roli. W 61. minucie przeprowadzili jedyną w meczu akcję bramkową, którą uderzeniem na 2:1 podsumował Damian Chmiel. Skromne zwycięstwo pozwoliło Sandecji przesunąć się na piąte miejsce w strefie barażowej, a Puszcza nie oddala się od lokat zagrożonych spadkiem.

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
1:0 - Szymon Kobusiński (k.) 5'
1:1 - Michał Walski (k.) 11'
1:2 - Damian Chmiel 61'

Puszcza: Gabriel Kobylak - Marcel Pięczek, Tomasz Wojcinowicz, Ołeksij Dytiatjew, Piotr Mroziński, Emile Thiakane, Konrad Stępień (50' Kacper Cichoń, 80' Grzegorz Aftyka), Jakub Serafin, Wojciech Hajda, Sebastian Górski (80' Rafał Boguski), Szymon Kobusiński (80' Bartosz Włodarczyk)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Kobryń, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, Damian Chmiel (88' Maciej Małkowski), Michał Walski, Maissa Fall (46' Michal Piter-Bucko), Damir Sovsić (66' Robert Janicki), Jakub Zych (66' Błażej Szczepanek), Swetosław Dikow (66' Dawid Wolny)

Żółte kartki: Dytiatjew (Puszcza) oraz Walski, Chmiel, Fall, Piter-Bucko (Sandecja)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)