Fortuna I liga: Arka Gdynia ponosi straty. Nieudane debiuty w Sosnowcu

Arka Gdynia ma 10 punktów po siedmiu meczach. To ponad dwa razy mniej niż posiada lider Korona Kielce. W niedzielę podopieczni Dariusza Marca zostali pokonani 0:1 przez GKS Tychy. Komplet punktów zgarnęła w niedzielę również Puszcza Niepołomice.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka Gdynia przegrała na własnym stadionie z tyszanami również w poprzednim sezonie. Tym razem została trafiona już w 3. minucie, a Kacpra Krzepisza pokonał Bartosz Biel. Pozostało dużo czasu na poprawienie wyniku i nie można odmówić gdynianom chęci. Zabrakło skuteczności, ponieważ nie zdobyli bramki przy 17 strzałach, w tym pięciu celnych. Arka przez większą część meczu grała w dziesięciu z powodu dwóch żółtych kartek dla Adama Deji.

Puszcza Niepołomice opuściła strefę spadkową dzięki wyczekiwanemu przez pięć kolejek zwycięstwu 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Przed przerwą do bramek trafiali Szymonowie Kobusiński i Sobczak. Konfrontację rozstrzygnął nowy zawodnik zespołu z województwa małopolskiego Tomasz Wojcinowicz w 76. minucie. Tym samym nie poszczęściło się w debiucie nowemu duetowi szkoleniowców Zagłębia. W tym tygodniu Łukasz Matusiak oraz Grzegorz Bąk zastąpili na stanowisku Kazimierza Moskala.

Na zakończenie kolejki Górnik Polkowice zremisował 1:1 z Odrą Opole. Długo prowadzili przyjezdni, a beniaminek miał problem z odpowiedzeniem interesującymi atakami. Górnikowi pomogły zmiany przeprowadzone po przerwie, a gola na wagę punktu strzelił w 87. minucie. Na rozstrzygnięcie pojedynku zabrakło czasu obu klubom i nie poprawiły one zasadniczo swojej sytuacji w lidze.

8. kolejka Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Biel 3'

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:1)
0:1 - Szymon Kobusiński 15'
1:1 - Szymon Sobczak (k.) 38'
1:2 - Tomasz Wojcinowicz 76'

Górnik Polkowice - Odra Opole 1:1 (0:1) 0:1 - Konrad Nowak 21' 1:1 - Jarosław Ratajczak 87'