KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Rozwiązana umowa". Trwają czystki w PZPN

To nie koniec zmian w Polskim Związku Piłki Nożnej. Stanowisko dyrektora sportowego stracił Stefan Majewski, a w federacji zatrudniony został nowy dyrektor marketingu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stefan Majewski Getty Images / MD Media / Na zdjęciu: Stefan Majewski
W sierpniu zakończyła się kadencja Zbigniewa Bońka w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W wyborach delegaci zdecydowali, że nowym szefem krajowej federacji będzie Cezary Kulesza, który wcześniej był związany z Jagiellonią Białystok. Nowy prezes podjął już kilka ważnych decyzji.

Jedną z nich było zatrudnienie w roli sekretarza generalnego PZPN Łukasza Wachowskiego, który na tym stanowisku zastąpił Macieja Sawickiego. To jednak nie koniec zmian w PZPN.

Na oficjalnej stronie związku poinformowano o końcu pracy Stefana Majewskiego w roli dyrektora sportowego. - Rozwiązaliśmy dziś umowę za porozumieniem stron. Chciałbym podziękować Stefanowi Majewskiemu za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju polskiej piłki - powiedział Cezary Kulesza.

- Dziękuję za zaufanie i lata świetnej współpracy. Myślę, że wspólnie udało nam się zrobić wiele dobrego, m.in. powołać nową Szkołę Trenerów PZPN, wydać Narodowy Model Gry i suplementy do niego, a także zrealizować kilka nowatorskich projektów, jak chociażby Talent Pro. Odchodzę z PZPN z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Życzę federacji i wszystkim reprezentacjom wielu sukcesów - dodał Stefan Majewski, który funkcję tę pełnił od grudnia 2012 roku.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował też, że Grzegorz Stańczuk jako dyrektor będzie odpowiadał za marketing i sponsoring federacji.

Czytaj także:
Robert Lewandowski w jedenastce kolejki Ligi Mistrzów! Świetna nota Polaka
Ranking FIFA: jest awans Polski!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie można się nie wzruszyć. Reakcja ojca znanego piłkarza mówi wszystko
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Wiesiek Kamiński Zgłoś komentarz
  zobaczymy jak to będzie,wizerunkowo już na starcie Kulesza wypada jak by grał w A-klasie !
  • Łączy Nas PAULO SOUSA Zgłoś komentarz
   Ja temu nowemu prezesowi nie ufam. Ta nagonka na Sousę nie jest przypadkowa. Moim zdaniem tam już jest ktoś na stanowisko selekcjonera, a nam mydli się oczy, że Kulesza w pełni popiera
   Czytaj całość
   Paulo Sousę. Nie bez powodu te wszystkie Borki i Węgrzyny tak bardzo obrzydzają kibicom zwycięstwa reprezentacji.
   • LewyKRÓL Polak Zgłoś komentarz
    Boniek był najlepszym prezesem PZPN w historii polskiej piłki. Wyciągnął PZPN z wizerunkowego bagna i postawił na tak mocne nogi, że nawet gdyby wszyscy teraz zaczęli kraść, to
    Czytaj całość
    pieniędzy wystarczy dla wszystkich i jeszcze zostanie. P.S. Ciekawe czy Kulesza będzie brał pieniądze z PZPN-u, bo Boniek zrezygnował z pobierania wynagrodzenia. Za też mam szacunek do Bońka.
    • Arnold 777 Zgłoś komentarz
     Zaczynają się czystki i spłacanie długów za pomocą rozdawania stanowisk, za poparcie w wyborach.
     • Tadeusz Nosel Zgłoś komentarz
      Dlaczego nikt nie odważył się na rzetelne podsumowanie rządów Zbigniewa Bońka? Gorzej w PZPN-ie nie było chyba nigdy! W klasyfikacjach reprezentacja narodowa i kluby tak nisko, jak nigdy
      Czytaj całość
      w historii. O futbolu prowincjonalnym ani widu, ani słychu. W TVPsport na okrągło gadulenie po kilka godzin przed meczami, zamiast - panowie - do wozów z kamerami i w teren z pytaniem, dlaczego u nas nie ma futbolu? Jeśli już nie Szkolnikowski, to niechże sam Kurski pogoni do roboty to towarzystwo. Trochę ostro wychodzi mi to pisanie, ale podobno futbol to nasz sport narodowy, którego na stadionach i boiskach tak "po prawdzie" to nie ma. No i - dlaczego w ligach gra aż tylu mizerniutkich cudzoziemców? Cóż to, nie w Polsce polskich chłopaków? Ostatni wynik juniorów z Niemcami 1:10. Kończę, powrócę tu.
      • zbych22 Zgłoś komentarz
       Majewski przez 9 lat zrobił tyle samo co Boniek czyli dla piłki nic. Jedyną rzeczą, którą można zapisać na plus Bońka to to, że poprawił wizerunek PZPN, ale przecież PR na boisku nie
       Czytaj całość
       gra.
       • zbych22 Zgłoś komentarz
        Jeżeli C.Kulesza zwolni wszystkich ludzi Bońka to może twór o nazwie PZPN stanie się prawdziwą federacja narodową.
        • Waldi73 Zgłoś komentarz
         Bardzo dobra decyzja,że pożegnano majewskiego relikt komunistyczny nic nie wnoszący do szkolenia młodzieży. Tylko zmarnowaliście czas panie majewski ty i spółka !
         • The Special One Zgłoś komentarz
          Panie Majewski z tymi projektami które Pan wdrożył to jak z tym powiedzeniem „operacja się udała tylko pacjent zmarł" Gdzie są w takim razie mierzalne efekty tych projektów? Jest
          Czytaj całość
          jakiś młody rocznik który odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej? Przecież zaczynał Pan 10 lat temu i jeżeli matematyka mnie nie zawodzi to uwcześni 5 latkowie dzisiaj mają 15 lat więc gdzie te sukcesy?
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×