LKE: zejście Tymoteusza Puchacza nie przyniosło szczęścia

Union Berlin przegrał 1:3 ze Slavią Praga w pierwszym meczu w Lidze Konferencji Europy. Lepiej niż drużynie Tymoteusza Puchacza poszło zespołom Karola Świderskiego, a także Kamilów Grabary i Wilczka.

Tymoteusz Puchacz Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz
Tymoteusz Puchacz pomógł Unionowi Berlin w awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i rozpoczął rywalizację w niej w podstawowym składzie. Drużyna z Niemiec odwiedziła Slavię Praga, która straciła szansę na zaprezentowanie się w Lidze Europy w dwumeczu z Legią Warszawa. Union stracił gola wskutek strzału Alexandra Baha w 18. minucie. Była w tej sytuacji odrobina przypadku, ale Slavia potwierdziła, że jest groźna przy stałych fragmentach gry. Union długo gonił przeciwnika i dopadł go golem na 1:1 w 70. minucie, a mimo to nie zapunktował. Slavia w końcówce doprowadziła do stanu 3:1. Było to po zejściu Puchacza z boiska w 74. minucie.

Karol Świderski rozpoczął mecz PAOK-u Saloniki z Lincolnem Red Imps na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 73. minucie. Grecka drużyna miała problem ze zdobyciem prowadzenia w rywalizacji z gibraltarskim debiutantem w pucharach. Postawiła na swoim dopiero w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Później PAOK uspokoił sytuację i zwyciężył 2:0.

Z Kamilem Grabarą w bramce i Kamilem Wilczkiem na ławce rezerwowych FC Kopenhaga rozpoczęła walkę ze Slovanem Bratysława. Po pierwszej połowie prowadziła 2:1, a przy golach Jonasa Winda i Jensa Stage asystował Pep Biel. Grabara został natomiast pokonany strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nawet nie podjął interwencji, ale trudno było cokolwiek zdziałać. FC Kopenhaga wygrała w Słowacji 3:1, a Wilczek zaliczył "ogon".