KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będą zmiany? Przemysław Czarnek po ważnym spotkaniu

Cezary Kulesza rozpoczął pracę w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej od serii spotkań z najważniejszymi osobami w kraju. Ma też za sobą wizytę w ministerstwie edukacji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przemysław Czarnek PAP / Na zdjęciu: Przemysław Czarnek
W sierpniu Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tak podczas zjazdu wyborczego zadecydowali delegaci. Kulesza przejął władze w krajowej federacji po dziewięciu latach rządów Zbigniewa Bońka. Nowy szef związku już rozpoczął porządki.

Kulesza ma za sobą serię spotkań z najważniejszymi politykami w kraju. Kolejnym na jego liście był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Prezes PZPN opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze spotkania.

"Dziś spotkałem się z ministrami Czarnkiem i Rzymkowskim, by rozmawiać o sporcie dzieci i młodzieży. Na lekcjach wf-u nie tylko często zaczyna się przygoda z piłką, ale wpływają one w znaczący sposób na odpowiedni rozwój i właściwy stan zdrowia dzieci" - napisał Kulesza.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramka-marzenie! Można oglądać do znudzenia

Wcześniej prezes PZPN spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym rozmawiał również o szkoleniu dzieci i młodzieży i pisał, że to dla niego priorytet w pracy w związku.

Kulesza wraz z nowym zarządem od początku kadencji zajęli się kwestiami futbolu dziecięcego. Błyskawicznie podjęto decyzję m.in. o zniknięciu wyników i tabel w rozgrywkach z udziałem dzieci do 11 lat.

Nowy sternik PZPN długo był związany z Jagiellonią Białystok. Pod koniec lat 80. był piłkarzem klubu, a następnie dyrektorem sportowym (2008-2010) i prezesem (2010-2021).


Czytaj także:
Robert Lewandowski w jedenastce kolejki Ligi Mistrzów! Świetna nota Polaka
Ranking FIFA: jest awans Polski!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Łączy Nas PAULO SOUSA Zgłoś komentarz
  Zaczęło się rozdawanie stanowisk za poparcie w wyborach na prezesa PZPN. Jeszcze Paulo Sousa jest solą w oku, ale na razie nie ma jak Go usunąć, ponieważ zaczęła się zazębiać taktyka
  Czytaj całość
  i są widoczne efekty pracy selekcjonera. Reprezentacja ma za sobą najtrudniejsze potyczki w eliminacjach i teraz prawdopodobnie wygramy te 4 ostatnie mecze, a to nie każdemu jest na rękę. Dlatego poszło zlecenie do dziennikarzy (Borków - magistrów), którzy pod pseudonimami "wybitny ekspert" przeinaczają zwycięstwa kadry, w prawie porażki i okłamują nas, że "tak źle to jeszcze nie było":-). POLSKIE PIEKIEŁKO w całej okazałości:-) Zniszczymy każdego kogo chcemy:-)
  • yes Zgłoś komentarz
   "Przemysław Czarnek po ważnym spotkaniu" - w rzeczywistości, to Kulesza był z wizytą u Czarnka. Cezary Kulesza jest prezesem PZPN, a nie prezesem-wicepremierem ;)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×