Jakub Świerczok w doskonałej formie. Jak on to zmieścił?! [WIDEO]

Jakub Świerczok potwierdził wysoką formę w sobotnim spotkaniu ligowym. Napastnik znalazł drogę do siatki po zmianie stron i Nagoya Grampus pokonała 2:1 Yokohamę Marinos.

Rafał Szymański
gol Jakuba Świerczoka Twitter / Na zdjęciu: gol Jakuba Świerczoka
W trwającym tygodniu 28-latek popisał się hattrickiem w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Trener Massimo Ficcadenti dał szansę Jakub Świerczok od początku meczu z Yokohamą Marinos.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie gry. Shinnosuke Nakatani wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym i z niewielkiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Kilka sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Naoki Maeda przechwycił piłkę i zagrał w stronę Jakuba Świerczoka. Napastnik bez większego problemu minął Yoheiego Tahaokę, uderzył z ostrego kąta i podwyższył wynik.

Jedyna bramka dla gości padła w 72. minucie, a jej autorem był Kenyu Sugimoto. Ostatecznie klub Polaka zwyciężył 2:1. Nagoya jest trzecia w tabeli J1 League i traci w tym momencie 12 punktów do drugiej Yokohamy.

Po przeprowadzce do Japonii Świerczok strzelił już siedem goli na wszystkich frontach. Wkrótce selekcjoner Paulo Sousa wyśle powołania na październikowe zgrupowanie Biało-Czerwonych.

Nagoya Grampus - Yokohama Marinos 2:1 (1:0)
1:0 - Shinnosuke Nakatani 12'
2:0 - Jakub Świerczok 46'
2:1 - Kenyu Sugimoto 72'

Gol Jakuba Świerczoka (od 2:10):