On się nie zatrzymuje. Zobacz, co Polak wyprawia w lidze MLS [WIDEO]

Patryk Klimala nie zatrzymuje się. To już drugi mecz pod rząd, w którym Polak umieścił piłkę w siatce. Jego trafienie rozpoczęło festiwal strzelecki.

Kamil Sobala
Patryk Klimala strzela gola Twitter / NewYorkRedBulls / Na zdjęciu: Patryk Klimala strzela gola
Kolejny napastnik z Major League Soccer wysyła sygnały Paulo Sousie. Najpierw zrobił to Adam Buksa, teraz przyszedł czas na Patryka Klimalę. Zawodnik New York Red Bulls w drugim meczu pod rząd umieścił piłkę w siatce.

Polak w 18. minucie meczu popisał się bardzo silnym i co najważniejsze skutecznym strzałem z ostrego kąta, trafiając po raz szósty w sezonie MLS. Jego bramka wyprowadziła ekipę z Nowego Jorku na prowadzenie. Drużyna Klimali ostatecznie zdeklasowała Inter Miami, wygrywając 4:0 w tym wyjazdowym starciu.

Po bramce polskiego piłkarza prowadzenie podwyższył Omir Fernandez w 31. minucie spotkania. W drugiej połowie goście nie zamierzali spocząć na laurach i dorzucili jeszcze dwa trafienia. Serię kolejnych ciosów zapoczątkował i zakończył dwoma trafieniami Fabio.

New York Red Bulls aktualnie znajduje się na 11. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. Drużyna Gerharda Strubera ma jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Ekipę Polaka czeka trudne zadanie w następnym meczu. W derbach miasta zmierzą się u siebie z New York City. Ich przyszli rywale aktualnie zajmują czwarte miejsce w ligowym rozdaniu. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi 23 września o godzinie 2:00 czasu polskiego.