Paris Saint-Germain uciekło spod topora. Decydująca bramka w doliczonym czasie!

Zawodnicy Mauricio Pochettino pokazali charakter w drugiej połowie. Paris Saint-Germain odrobiło straty i pokonało 2:1 Olympique Lyon. W 3. minucie doliczonego czasu Mauro Icardi dał radość miejscowym kibicom.

Rafał Szymański
Mauro Icardi PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Mauro Icardi
Lionel Messi bardzo chciał zdobyć bramkę w swoim debiucie na Parc des Princes. Od samego początku Argentyńczyk stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. W 32. minucie Neymar napędził akcję gospodarzy i odegrał piętą do Messiego. 34-latek oddał strzał, jednak został zablokowany przez Anthony'ego Lopesa.

Chwilę później przed szansą ponownie stanął Messi. Nowy piłkarz PSG ustawił sobie piłkę przed polem karnym, zdecydował się na uderzenie i naprawdę niewiele brakowało - trafił w spojenie słupka z poprzeczką. To był kolejny sygnał ostrzegawczy dla obrońców Olympique Lyon.

Przyjezdni wykorzystali lukę w defensywie Paris Saint-Germain. W 54. minucie Karl Toko Ekambi znalazł podaniem Lucasa Paquetę, a reprezentant Brazylii silnym strzałm pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Malo Gusto sfaulował Neymara w 63. minucie i Clement Turpin wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, napastnik wykonał egzekucję i doprowadził do wyrównania.

Mauro Icardi ukąsił w 3. minucie doliczonego czasu. 28-letni snajper uderzył głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Mbappe i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych. PSG niezmiennie jest liderem tabeli Ligue 1.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 2:1 (0:0)
0:1 - Lucas Paqueta 54'
1:1 - Neymar (k.) 66'
2:1 - Mauro Icardi 90+3'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Thilo Kehrer, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes, Idrissa Gueye, Ander Herrera (86' Georginio Wijnaldum), Angel Di Maria (82' Mauro Icardi), Lionel Messi (76' Achraf Hakimi), Neymar, Kylian Mbappe.

Lyon: Anthony Lopes - Malo Gusto, Jerome Boateng (65' Sinaly Diomande), Jason Denayer, Emerson Palmieri, Maxence Caqueret, Bruno Guimaraes, Lucas Paqueta (86' Habib Keita), Xherdan Shaqiri (79' Rayan Cherki), Karl Toko Ekambi (65' Houssem Aouar), Islam Slimani.

Żółte kartki: Di Maria, Marquinhos, Mendes (PSG) - Lopes (Lyon).

Sędzia: Clement Turpin.