Polacy strzelają w MLS. Bramki Kacpra Przybyłki zapewniły zwycięstwo [WIDEO]

Kacper Przybyłko dotrzymał kroku Adamowi Buksie i Patrykowi Klimali. Po dwóch trafieniach polskiego napastnika Philadelphia Union pokonała 3:1 Orlando City.

Rafał Szymański
Kacper Przybyłko Getty Images / Gregory Fisher/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Philadelphia Union napoczęła rywala w 37. minucie spotkania. Piłkę do siatki skierował Kai Wagner, a swój udział przy tym trafieniu miał Kacper Przybyłko. Goście odpowiedzieli golem Ruana po przerwie.

W 61. minucie w polu karnym Orlando City bardzo dobrze zachował się Przybyłko. Jamiro Monteiro precyzyjnie podał do napastnika, a ten nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Sędzia Kelly podyktował rzut karny dla miejscowych w samej końcówce meczu, Carlos Antonio obejrzał czerwony kartonik. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Przybyłko, oddał strzał i zupełnie zmylił Pedro Gallese. Polak uzbierał już osiem trafień w bieżącym sezonie Major League Soccer, w swoim dorobku ma też dwie asysty.

Po zwycięstwie 3:1 Philadelphia Union zajmuje 7. pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej. Orlando City jest na 4. miejscu.

Philadelphia Union - Orlando City Soccer Club 3:1 (1:0)
1:0 - Kai Wagner 37'
1:1 - Ruan 57'
2:1 - Kacper Przybyłko 61'
3:1 - Kacper Przybyłko (k.) 90'