Bundesliga: Hamburger liderem, zwycięstwo Werderu

W dwóch meczach kończących 4. kolejkę niemieckiej Bundesligi, padło aż 9 bramek. Najciekawsze widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni na Olympiastadion w Berlinie. Zespół Herthy nie sprostał jednak drużynie Werderu Brema, przegrywając 2:3. Autorem pierwszej bramki dla zespołu gospodarzy był Łukasz Piszczek. Kolejne zwycięstwo w sezonie odniósł Hamburger SV, pokonując FC Koeln 3:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Bruno Labadii objęli fotel lidera.

Mateusz Nikołajczuk

W pojedynku inaugurującym niedzielną serię spotkań, Hertha Berlin podejmowała drużynę Werderu Brema. W wyjściowym składzie gospodarzy na ten mecz znalazł się Artur Wichniarek. Pierwsza odsłona gry przyniosła optyczną przewagę zespołu z Berlina, jednak do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Sygnał do ataku dał Mesut Ozil, który w 57. minucie wyprowadził gości na prowadzenie. Werder poszedł za ciosem i w 74. minucie składną akcję przyjezdnych wykończył Tim Borowski. To jednak nie był koniec emocji na Olympiastadion. Wprowadzony tuż po przerwie Łukasz Piszczek w 77. minucie zdobył bramką kontaktową. Zaledwie sześć minut później kolejny cios wyprowadzili goście. Autorem trafienia na 3:1 był Brazylijczyk Naldo. Piłkarzy Herthy stać było jeszcze na jedną bramkę za sprawą Patricka Eberta, ale wynik 2:3 nie uległ już do końca zmianie i trzy punkty powędrowały do Bremy.

Dość jednostronne widowisko obejrzeli kibice w Hamburgu, gdzie ekipa HSV podejmowała FC Koeln. Gospodarze objęli prowadzenie już w 19. minucie, wykorzystując niezdecydowanie obrońców rywali. Autorem bramki otwierającej wynik meczu był Jose Paolo Guerrero. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, głównie ze względu na niewielką ilość dogodnych sytuacji z udziałem piłkarzy obu drużyn. Po zmianie stron ton wydarzeniom na boisku nadawali zawodnicy HSV, co przyniosło rezultat w 66. minucie, gdy swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Guerrero. Ozdobą pojedynku był gol zdobyty zaledwie 10 minut później przez ekipę przyjezdnych. Wspaniałym strzałem z dystansu popisał się Adil Chichi. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Trochowski i podopieczni Bruno Labbadii wygrali swój trzeci mecz w sezonie.