Wojna nerwów dla Chelsea, cudowna asysta Matty'ego Casha nie pomogła Aston Villi (wideo)

Na nic zdała się przepiękna asysta Matty'ego Casha. Jego Aston Villa w regulaminowym czasie zremisowała z Chelsea 1:1, lecz potem przegrała konkurs rzutów karnych i na etapie 1/16 finału odpadła z Pucharu Ligi Angielskiej.

Szymon Mierzyński
Matty Cash Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Matty Cash
Thomas Tuchel dokonał sporo zmian w składzie klubowego mistrza Europy, dając odpocząć kilku najważniejszym piłkarzom przed sobotnim hitem z Manchesterem City. Te roszady sprawiły, że pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była mizerna i najlepszą okazję do otwarcia wyniku mieli "The Villans". Tuż przed przerwą Cameron Archer przegrał jednak pojedynek sam na sam z Kepą Arrizabalagą, a po dobitce Anwara El Ghaziego piłkę z linii bramkowej wybił Reece James.

Po przerwie Chelsea się zmobilizowała i podkręciła tempo, zbierając owoce już w 54. minucie. Doskonale dośrodkował wtedy James, a piłkę do siatki głową skierował niepilnowany Timo Werner.

Ekipa Thomasa Tuchela przez kilkanaście minut miała zdecydowaną przewagę, mimo to nie rozstrzygnęła losów meczu, zaś niedługo później dała się zaskoczyć i na Stamford Bridge znów był remis. Perfekcyjnie asystował przymierzany ostatnio do reprezentacji Polski Matty Cash, a Kepę Arrizabalagę pokonał pięknym uderzeniem przy słupku Archer. Cała akcja - palce lizać!

24-latek, którego matka ma polskie korzenie, był bardzo aktywny i mógł zanotować nawet dwa ostatnie podania, jednak w innej sytuacji, po jego doskonałym dograniu, spudłował Emiliano Buendia.

Być może to zdecydowało o losach Aston Villi, która w końcówce regulaminowego czasu z trudem wybroniła remis, licząc na szczęście w rzutach karnych (na tym etapie regulamin nie przewiduje dogrywki). Konkurs jedenastek był udany dla Chelsea. Najpierw bowiem Ashley Young trafił w poprzeczkę, a potem Arrizabalaga obronił uderzenie Marvelousa Nakamby, dzięki czemu pudło Bena Chilwella pozostało już bez konsekwencji i londyńczycy zameldowali się w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej.

Chelsea FC - Aston Villa 1:1 (0:0), rzuty karne 4:3
1:0 - Timo Werner 54'
1:1 - Cameron Archer 64'