Było gorąco w derbach. Ostatnie słowo powiedział Inter

Zwroty akcji w pojedynku regionalnych rywali. Prowadził Inter Mediolan, zaliczkę miała Atalanta BC, a skończyło się remisem 2:2. Mistrz Włoch nie wykorzystał szansy na rozstrzygnięcie meczu z rzutu karnego.

Lautaro Martinez PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Lautaro Martinez
Kończąca pierwszy w sezonie maraton spotkań kolejka jest wypełniona derbami. Konfrontacja drużyn z Lombardii, Interu i Atalanty była dobrą przygrywką do zaplanowanego na niedzielę pojedynku o panowanie w Rzymie. Podopieczni Simone Inzaghiego oraz Gian Piero Gasperiniego spotkali się kilka dni przed drugim występem w Lidze Mistrzów. Inter rozpoczął występ w elitarnym europejskim pucharze od porażki 0:1 z Realem Madryt, a Atalanta od remisu 2:2 z Villarrealem CF. Dlatego margines błędu nieco się zmniejszył.

Pierwsza połowa z pięcioma żółtymi kartkami oraz trzema golami. Prowadził co prawda Inter, ale zaliczkę zabrała do szatni Atalanta. To dlatego, że Rusłan Malinowski i Rafael Toloi odwrócili wynik na 2:1 po wczesnym trafieniu Lautaro Martineza. Przede wszystkim sposób, w jaki Samira Handanovicia pokonał Ukrainiec, musiał się podobać. Gospodarze wciągnęli regionalnego konkurenta w prezentowany od początku sezonu radosny futbol, a Atalanta nie odrzuciła zaproszenia, choć była oszczędna we wcześniejszych kolejkach.

Po przerwie kolejne zwroty akcji. Inter miał mocne karty w swoich rękach. Po wyrównaniu na 2:2 Edina Dzeko gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Federico Dimarco nie wykorzystał rzutu karnego. Atalanta poczuła krew i jeszcze skierowała piłkę do bramki Interu, ale jej trafienie zostało anulowane i dynamiczne derby Lombardii zakończyły się podziałem punktów.

Inter Mediolan - Atalanta BC 2:2 (1:2)
1:0 - Lautaro Martinez 5'
1:1 - Rusłan Malinowski 30'
1:2 - Rafael Toloi 38'
2:2 - Edin Dzeko 71'

W 86. minucie Federico Dimarco (Inter) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (57' Federico Dimarco) - Matteo Darmian (57' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Hakan Calhanoglu (57' Matias Vecino), Ivan Perisić - Lautaro Martinez (81' Alexis Sanchez), Edin Dzeko

Atalanta: Juan Musso - Rafael Toloi, Merih Demiral, Jose Luis Palomino (71' Joakim Maehle) - Davide Zappacosta (77' Mario Pasalić), Remo Freuler, Marten De Roon, Robin Gosens - Matteo Pessina (63' Berat Djimsiti), Rusłan Malinowski (63' Josip Ilicić) - Duvan Zapata (63' Roberto Piccoli)

Żółte kartki: Bastoni, Calhanoglu, Barella (Inter) oraz Malinowski, Palomino, Zapata, Zappacosta (Atalanta)

Sędzia: Fabio Maresca