Mateusz Bogusz perfekcyjnie przymierzył! Cudowny gol Polaka [WIDEO]

Na zapleczu Primera Division pięknym trafieniem popisał się Mateusz Bogusz. Polak przymierzył zza pola karnego i przyczynił się do zwycięstwa UD Ibiza z Burgos Club de Futbol S.A.D. (2:0).

Rafał Szymański
Bogusz perfekcyjnie przymierzył Materiały prasowe / Bogusz perfekcyjnie przymierzył
W 15. minucie rywalizacji Mateusz Bogusz był zupełnie niepilnowany przed polem karnym gości. 20-latek ustawił sobie piłkę, zdecydował się na strzał i "zdjął pajęczynę" z siatki. W tej sytuacji bramkarz Alfonso Herrera nie miał nic do powiedzenia, gospodarze wyszli na prowadzenie.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 80. minuty, wówczas Javier Perez Mateo oddał piłkę koledze, a Ekain Zentiagoia Arana przypieczętował zwycięstwo UD Ibiza. Klub z Estadi Municipal de Can Misses zgarnął trzy punkty i obecnie znajduje się na 4. miejscu w tabeli Segunda Division.

Bogusz w pierwszej odsłonie został ukarany żółtą kartką. Utalentowany zawodnik opuścił plac gry w 56. minucie, zastąpił go Miguel Villar.

Bilans młodzieżowego reprezentanta Polski w trwającym sezonie to sześć występów, trzy gole i jedna asysta. Środkowy pomocnik jest wypożyczony z Leeds United do UD Ibiza, w lipcu przyszłego roku wróci do macierzystego klubu.

UD Ibiza - Burgos Club de Futbol, S.A.D. 2:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Bogusz 15'
2:0 - Ekain Zentiagoia Arana 80'

Bramka Mateusza Bogusza (od 25:55):