Paulo Sousa popełnił błąd? Kolejna asysta na koncie Polaka

Sebastian Szymański poradził sobie z drobną kontuzją i pomógł swojej drużynie. W 9. kolejce Premier Ligi Dinamo Moskwa pewnie wygrało z Rubinem Kazań (2:0).

Rafał Szymański
Szymański z kolejną asystą Materiały prasowe / Szymański z kolejną asystą
Podopieczni Sandro Schwarza musieli zwyciężyć, aby utrzymać się na pozycji wicelidera Premier Ligi. Dinamo Moskwa wyszło na prowadzenie w 32. minucie spotkania z Rubinem Kazań. Danił Fomin skierował piłkę do siatki po dograniu Guillermo Vareli.

Gospodarze nie odpuszczali po przerwie. W 59. minucie tej rywalizacji z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Szymański, a następnie Wiaczesław Grulew wygrał pojedynek powietrzny. Rosyjski napastnik ustalił rezultat na 2:0.

W doliczonym czasie gry Aleksandr Kutitsky zastąpił Szymańskiego, który wcześniej został ukarany żółtym kartonikiem. Polski pomocnik zaliczył asystę w drugim spotkaniu z rzędu.

Po starciu z PFK Soczi (1:0) 22-latek narzekał na kontuzję mięśniową i nie wystąpił w meczu pucharowym Dinama. Jego dorobek w bieżącym sezonie ligowym to dziewięć występów, trzy trafienia oraz trzy asysty.

Paulo Sousa pominął gracza Dinama w powołaniach na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski. W niedzielnym wydaniu programu "Cafe Futbol" Zbigniew Boniek tłumaczył, że selekcjoner widzi w Szymańskim bocznego pomocnika, natomiast sam piłkarz chciałby grać w środku pola.