Kompromitacja Warty w Fortuna Pucharze Polski. Rezerwy Lecha wyeliminowały pierwszoligowca

Warta Poznań pożegnała się z krajowym pucharem po porażce 0:2 z trzecioligową Olimpią Grudziądz. Niespodziankę sprawiła druga drużyna "Kolejorza", która wyeliminowała Puszczę Niepołomice. Arka Gdynia wbiła pięć goli GKS-owi Bełchatów.

Rafał Szymański
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Podopieczni Piotra Tworka rozpoczęli zmagania w Fortuna Pucharze Polski od 1/32 finału. W pierwszej połowie więcej klarownych sytuacji miała Olimpia. Jakub Bojas w 18. minucie popisał się przewrotką, jednak Adrian Lis uchronił gości przed stratą bramki.

Na początku drugiej odsłony drogę do siatki znalazł Mateusz Kuzimski. W 62. minucie po dośrodkowaniu strzelanie rozpoczął Adrian Karankiewicz. Osiem minut później było już 2:0 dla Olimpii, tym razem Marcin Warcholak zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Zespół z Grudziądza pokonał ekstraklasową Wartę.

Niespodziankę sprawiły rezerwy poznańskiego Lecha. Po pierwszych 45 minutach przewagę miała Puszcza, drogę do siatki znalazł Bartosz Włodarczyk. Miejscowi odpowiedzieli po przerwie. Damian Kołtański i Patryk Gogol zapewnili awans "Kolejorzowi".

Arka Gdynia nie pozostawiła złudzeń GKS-owi Bełchatów i wygrała aż 5:0. Na wyróżnienie zasługuje Artur Siemaszko, który był autorem trzech goli. Na listę strzelców wpisali się też Haris Memić oraz Christian Aleman.

Olimpia Grudziądz  - Warta Poznań 2:0 (0:0)
1:0 - Adrian Karankiewicz 62'
2:0 - Marcin Warcholak 70'

Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Włodarczyk 39'
1:1 - Damian Kołtański 49'
2:1 - Patryk Gogol 52'

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5 (0:3)