Czekał na to 5 miesięcy! Zobacz gola Krzysztofa Piątka (wideo)

Krzysztof Piątek zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym. Polski napastnik idealnie zachował się w spotkaniu Bundesligi pomiędzy Herthą Berlin i SC Freiburg.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek zdobywa gola w meczu Hertha Berlin - Freiburg w Bundeslidze Twitter / twitter.com/viaplaysportpl / Krzysztof Piątek zdobywa gola w meczu Hertha Berlin - Freiburg w Bundeslidze
Coraz więcej czasu na boisku po kontuzji otrzymuje Krzysztof Piątek. W sobotnie popołudnie reprezentant Polski już w przerwie meczu zastąpił Martona Dardaia. Były napastnik AC Milan wykorzystał swoją szansę i w 70. minucie trafił do siatki.

Piątek świetnie urwał się obrońcom, nie wybiegł na pozycję spaloną i idealnie wykorzystał płaskie podanie Maximiliana Mittelstaedta. Polak miał przed sobą tylko bramkarza i celnie strzelił z ok. ośmiu metrów (zobacz niżej).

Piątek doprowadził do wyrównania 1:1, ale kilka chwil później ekipa SC Freiburg zdobyła drugiego gola i ostatecznie wygrała w Berlinie 2:1 (więcej o meczu TUTAJ).

Polski napastnik w maju tego roku doznał złamania kostki, przez co nie pojechał z reprezentacją na Euro 2020. 26-latek opuścił także początek trwającego sezonu i do gry powrócił dopiero przed tygodniem, gdy zagrał 7 minut w przegranym 0:6 meczu z RB Lipsk.

Dla Piątka była to pierwsza zdobyta bramka od 6 maja, gdy w Bundeslidze również trafił do siatki bramkarza Freiburga.

Czy Krzysztof Piątek zdobędzie minimum 10 goli w tym sezonie Bundesligi?