Zespół Fabiańskiego poległ w derbach Londynu. Tottenham doczekał się wygranej

West Ham United przegrał 1:2 w starciu derbowym z Brentford FC. W ostatniej akcji meczu Yoane Wissa zapewnił trzy punkty beniaminkowi. W 7. kolejce Tottenham Hotspur wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Aston Villę (2:1).

Rafał Szymański
Łukasz Fabiański Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
West Ham United od początku meczu dyktował temp gry, jednak to piłkarze Brentford FC byli bardziej konkretni w ofensywie. W 10. minucie Ivan Toney sprawdził czujność Łukasza Fabiańskiego, który wykazał się refleksem.

Beniaminek dopiął swego 10 minut później. Fabiański poradził sobie ze strzałem Sergiego Canosa i popisał się efektowną interwencją przy dobitce Bryana Mbuemo, lecz piłka już przekroczyła linię bramkową.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Podopieczni Davida Moyesa stwarzali zagrożenie pod bramką rywali i David Raya musiał wyjmować piłkę z siatki w 80. minucie. Jarrod Bowen sprytnym strzałem pokonał golkipera. Decydujący gol padł w 5. minucie doliczonego czasu. Yoane Wissa wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i mocno uderzył, Fabiański nie miał żadnych szans. Brentford FC okazało się lepsze w derbach Londynu.

Kibice Tottenhamu Hotspur liczyli na przełamanie w Premier League. W 7. kolejce "Spurs" podejmowali Aston Villę. Strzelanie rozpoczął Pierre-Emile Hoejbjerg. W  67. minucie wyrównał Ollie Watkins, ale ostatnie słowo należało do Lucasa Moury. Heung-Min Son asystował przy obu golach gospodarzy. Po stronie gości 90 minut rozegrał Matty Cash.

Po porażce z Legią Warszawa (0:1) gracze Leicester City udali się na Selhurst Park. "Lisy" miały przewagę po 45 minutach, na listę strzelców wpisali się Kelechi Iheanacho oraz Jamie Vardy. Crystal Palace przebudziło się po zmianie stron. Michael Olise i Jeffrey Schlupp doprowadzili do remisu 2:2.

West Ham United - Brentford FC 1:2 (0:1)
0:1 - Bryan Mbuemo 20'
1:1 - Jarrod Bowen 80'
1:2 - Yoane Wissa 90+5'

Tottenham Hotspur - Aston Villa 2:1 (1:0)
1:0 - Pierre-Emile Hoejbjerg 27'
1:1 - Ollie Watkins 67'
2:1 - Lucas Moura 72'

Crystal Palace - Leicester City 2:2 (0:2) 0:1 - Kelechi Iheanacho 31' 0:2 - Jamie Vardy 37' 1:2 - Michael Olise 62' 2:2 - Jeffrey Schlupp 72'