W hicie kolejki eWinner II ligi zabrakło jednego. Swoje usłyszał prezydent

Jak przed laty, Cicha 6 znowu żyła. Mecz wicelidera eWinner II ligi Ruchu Chorzów z liderem Stalą Rzeszów zakończył się bez goli, z czego bardziej cieszyć mogą się gracze bieniaminka.

Michał Piegza
Piotr Kwaśniewski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski
To było święto futbolu. Na trybunach i na murawie. Na Cichą przyjechał lider eWinner II ligi Stal Rzeszów, zespół, który raz przegrał w sezonie. Gospodarze - Ruch, pogromcy jeszcze nie znaleźli.

Już w piątek nie było biletów na spotkanie. Wielu chętnych na obejrzenie tej kapitalnie zapowiadającej się potyczki musiało zostać w domu i zobaczyć mecz w telewizji. W związku z tym swoje usłyszeli zarządzający Chorzowem, na czele z prezydentem miasta. Kibice od dawna domagają się nowego stadionu, ale takowego w najbliższym czasie na pewno nie będzie.

W 1. połowie lepiej prezentowali się chorzowianie. Ruch miał więcej z gry, ale okazji kreował sobie niewiele. Piłka znalazła się nawet w bramce gości, ale uderzający głową Daniel Szczepan był na spalonym. Ten sam zawodnik miał okazję w 25. minucie, ale jego strzał sprzed pola karnego odbił Wiktor Kaczorowski.

Rzeszowianie poważnie Niebieskim zagrozili w 40. minucie. Jakub Bielecki okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Andreją Prokiciem. Golkiper chorzowian uratował zespół chwilę po przerwie, kiedy odbił strzał z bliska Damiana Michalika.

W tej części gry to Stal miała więcej z gry. Goście dążyli do wygranej, Ruch się cofnął i sporadycznie zagrażał rzeszowianom. Przyjezdni mieli kilka szans, ale nie byli w stanie pokonać Bieleckiego.

Potyczka zakończyła się remisem i w tabeli eWinner II ligi nic się nie zmieniło. Stal jest liderem, Ruch jest 2. W sobotę swój mecz zremisowały goniące czołową dwójkę Motor Lublin i Chojniczanka Chojnice.

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów 0:0

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (79' Kacper Będzieszak), Konrad Kasolik (36' Tomasz Dyr), Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (69' Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka, Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki (79' Piotr Wyroba), Tomasz Foszmańczyk (69' Filip Żagiel) - Daniel Szczepan.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Dominik Marczuk, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Krzysztof Danielewicz (78' Dawid Olejarka), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski - Damian Michalik (78' Rafał Maciejewski), Patryk Małecki, Andreja Prokić (87' Mariusz Sławek).

Żółte kartki: Szczepan, Będzieszak (Ruch) oraz Wrona, Głowacki (Stal).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Widzów: 7886 (komplet).

***

W pozostałych niedzielnych meczach również szwankowała skuteczność drużyn. Sokół Ostróda dopiero w 11. kolejce zdobył jakikolwiek punkt i zremisował bezbramkowo ze Śląskiem II Wrocław. Pewną niespodzianką jest zwycięstwo 1:0 Pogoni Siedlce z KKS-em 1925 Kalisz. Ma czego żałować Garbarnia Kraków, która najpierw trafiła do odpowiedniej bramki, a niewiele później wbiła sobie gola samobójczego i zremisowała 1:1 z Lechem II Poznań.

Śląsk II Wrocław - Sokół Ostróda 0:0

Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Miłosz Przybecki 73'

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)
0:1 - Michał Feliks 86'
1:1 - Jakub Banach (sam.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Stal Rzeszów i Ruch Chorzów awansują do Fortuna I ligi?